UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Powiat elbląski jest super

 
Elbląg, Powiat elbląski jest super

Po raz kolejny powiat elbląski uzyskał zaszczytny tytuł „Super Powiat 2018”. W kategorii powiatów do 60 tysięcy mieszkańców tym razem zajął w rankingu 2. miejsce, awansując z miejsca 10. osiągniętego rok temu.

Ogólnopolski Ranking Gmin i Powiatów to bezpłatny i dobrowolny konkurs prowadzony przez Związek Powiatów Polskich. Oceniając samorządy, eksperci ZPP wydają opinię według wielu kryteriów ujętych w dziesięciu grupach tematycznych takich jak: działania proinwestycyjne i prorozwojowe; rozwiązania poprawiające jakość obsługi mieszkańca oraz funkcjonowania jednostki samorządu terytorialnego; rozwój społeczeństwa informacyjnego; rozwój społeczeństwa obywatelskiego; umacnianie systemów zarządzania bezpieczeństwem informacji; promocja rozwiązań z zakresu ochrony zdrowia i pomocy społecznej; wspieranie działań na rzecz gospodarki rynkowej; promocja rozwiązań ekoenergetycznych i proekologicznych; współpraca krajowa i międzynarodowa; działania promocyjne.
       Kolejność na liście wyróżnionych uzależniona jest od wyników osiąganych przez samorząd oraz od zrealizowanych działań.
      
       Związek Powiatów Polskich przyznaje też tytuły Super Powiat i Super Gmina tym samorządom, które „uzyskały największy procentowy udział realizacji wszystkich kategorii zawartych w Ogólnopolskim Rankingu Gmin i Powiatów”. Ma to być więc „rodzaj uhonorowania mistrzów wśród samorządowych liderów”. Za 2018 r. tytuły otrzymały:
      
       • Powiaty do 60 tys. mieszkańców - Powiat Elbląski
       • Powiaty do 120 tys. mieszkańców - Powiat Kędzierzyńsko-Kozielski
       • Powiaty powyżej 120 tys. mieszkańców - Powiat Poznański
       • Miasta na prawach powiatu - Legnica
       • Gminy miejskie i miejsko-wiejskie: Miasto Bolesławiec ex aequo Miasto Stronie Śląskie
       • Gminy wiejskie: Gmina Ustka
      
       Ranking powiatów do 60 tys. mieszkańców:
      
       1.Powiat Augustowski – honorowy tytuł Dobry Polski Samorząd 2018
       2.Powiat Elbląski
       3.Powiat Świdwiński
       4.Powiat Przasnyski
       5.Powiat Łobeski
       6.Powiat Wałecki
       7.Powiat Lubański
       8.Powiat Hajnowski
       9.Powiat Bielski (woj. podlaskie)
       10.Powiat Drawski
      
Marek Murdzia, Starostwo Powiatowe w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama