UWAGA!

Pożar w kamienicy na starówce (aktualizacja)

 • A moim
  zdaniem
 • Zobacz 38
  komentarzy
 • Zobacz
  fotoreportaż
 • Zobacz lokalizację
  zdarzenia na planie
 • Zamknij
  Wpisy w kategorii Pożary i podpalenia
  Proszę czekaćCzekaj
 • Wersja
  do druku
 • Podaj
  dalej
 Elbląg, Pożar w kamienicy na starówce (aktualizacja)
fot. Michał Skroboszewski

Dziś (7 marca) przed godziną 18 w restauracji w jeden z kamienic przy ul. Studziennej wybuchł pożar. Bardzo duże zadymienie znacznie utrudniło prace strażakom, jednak udało się im zlokalizować źródło ognia i ugasić pożar. Mieszkańcy opuścili budynek, na szczęście nikomu nic się nie stało. Zobacz więcej zdjęć.

Na ul. Studzienną wysłano 5 wozów strażackich, w akcji brało udział blisko 20 strażaków. Przez bardzo duże zadymienie ratownicy długo nie mogli znaleźć źródła ognia. Jak się okazało, paliło się w przewodzie wentylacyjnym. Najprawdopodobniej pożar wybuchł w restauracji na parterze kamienicy. Zostanie przeprowadzone dochodzenie, które wyjaśni, jak doszło do pożaru.
       Po ugaszeniu ognia strażacy jeszcze raz sprawdzili całą kamienicę przy użyciu kamer termowizyjnych oraz przewietrzyli wszystkie pomieszczenia.
      
       Aktualizacja z godz. 22: Mieszkańcy nie mogą wrócić do swoich mieszkań. W kamienicy ze względów bezpieczeństwa wyłączono prąd, w niektórych lokalach także wodę i ogrzewanie. - Nie wiemy, co dalej. Właśnie dowiedzieliśmy się, że nasza kamienica może nie nadawać się do użytku nawet przez dwa miesiące – mówi jedna z mieszkanek.
       - W ubiegłym roku roku mieliśmy w mieszkaniu tlenek węgla. Wtedy uratowaliśmy się tylko dlatego, że pojawił się dym i w porę go zauważyliśmy. Dzisiaj sytuacja się powtórzyła, ale teraz jesteśmy wszyscy poszkodowani. Domagaliśmy się wcześniej, by rozwiązać ten problem. Kominiarze zapewniali nas, że wszystko jest w porządku – dodaje inna lokatorka.
       Na miejscu po kilku godzinach pojawił się przedstawiciel Centrum Zarządzania Kryzysowego z Urzędu Miejskiego, który zaproponował mieszkańcom, by spędzili noc w lokalach dla pogorzelców w hotelowcu przy ul. Związku Jaszczurczego. - Tam się nie da mieszkać, mamy małe dzieci, pan widział te pomieszczenia? - pytali mieszkańcy.
       Przedstawiciel zarządcy, który administruje wspólnotą mieszkaniową w tej kamienicy, po rozmowie z mieszkańcami zorganizował dzisiaj nocleg w jednym z elbląskich hoteli. - We wtorek po południu spotkamy się ponownie i zdecydujemy, co dalej – dowiedzieli się mieszkańcy.
      
ms, RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama