UWAGA!

Pożar w piwnicy na Sadowej

 • A moim
  zdaniem
 • Zobacz 6
  komentarzy
 • Zobacz lokalizację
  zdarzenia na planie
 • Zamknij
  Wpisy w kategorii Pożary i podpalenia
  Proszę czekaćCzekaj
 • Wersja
  do druku
 • Podaj
  dalej
 Elbląg, Pożar w piwnicy na Sadowej
fot. Witold Sadowski

Dziś (17 grudnia) przed godz. 16 w piwnicy jednego domów w zabudowie szeregowej przy ul. Sadowej wybuchł pożar. Strażacy przybyli na miejsce, szybko ugasili ogień i nie dopuścili do jego rozprzestrzenienia. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

Przed godz. 16 dyżurny Miejskiego Stanowiska Kierowania PSP w Elblągu przyjął zgłoszenie o pożarze domu w zabudowie szeregowej przy ul. Sadowej. Na miejsce natychmiast z JRG1 zostały skierowane dwa zastępy strażaków w pojazdach ratowniczo-gaśniczych oraz drabina. W związku z szeregową zabudową domów w rejonie pożaru i potencjalną możliwością rozprzestrzenienia się ognia na miejsce skierowano również jeden zastęp z JRG2. Na miejscu strażacy stwierdzili, że w jednym z piwnicznych pomieszczeń pali się siding, którym został obudowany przewód kominowy. Pracując w aparatach powietrznych błyskawicznie ugasili ogień. W wyniku tego pożaru nikt nie odniósł obrażeń.
       Mieszkańcy domów w sąsiedztwie bardzo chwalili błyskawiczne przybycie jednostek straży pożarnej na miejsce zdarzenia. Szybka interwencja strażaków z pewnością zapobiegła rozprzestrzenieniu się ognia na budynki stojące w ciasnej, szeregowej zabudowie.
      

 


       To nie pierwszy w ciągu kilku ostatnich dni pożar, który swój początek miał przy kominie czy przewodzie spalinowym. Niedawno w rozmowie z nami rzecznik prasowy KM PSP w Elblągu, kpt. Przemysław Siagło mówił o zagrożeniach jakie niesie za sobą sezon grzewczy, wspominał o konieczności przeglądów oraz konserwacji przewodów wentylacyjnych i kominowych, mówił także o związanym z tym bezpośrednim zagrożeniem zatrucia tlenkiem węgla. Warto, póki zima na dobre jeszcze się nie zaczęła, sprawdzić domowe urządzenia grzewcze i ich instalacje. Srażacy apelują również do użytkoników o nieobudowywanie pieców i przewodów spalinowych sidingami czy też o nieprzyozdabianie ich w żaden inny sposób oraz o utrzymanie porządku w przydomowych kotłowniach. Weźmy sobie ich rady i apele do serc, a z pewnością unikniemy tragedii jaką jest niewątpliwie pożar własnego domu czy mieszkania.
      

Witold Sadowski
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama