UWAGA!

Pożar w rosyjskim autokarze

 • A moim
  zdaniem
 • Zobacz 14
  komentarzy
 • Zobacz
  fotoreportaż
 • Zobacz lokalizację
  zdarzenia na planie
 • Zamknij
  Wpisy w kategorii Pożary i podpalenia
  Proszę czekaćCzekaj
 • Wersja
  do druku
 • Podaj
  dalej
2013-12-22
15:20
 
Elbląg, Pożar w rosyjskim autokarze
fot. WS

Czujność pasażerów siedzących w tylnej części autokaru i szybka reakcja jego kierowcy zapobiegły dziś (22 grudnia) po godz. 14 spaleniu się pojazdu na rosyjskich tablicach rejestracyjnych. W wyniku zdarzenia nikt z 56 osób podróżujących w stronę granicy polsko-rosyjskiej nie ucierpiał. Zobacz więcej zdjęć.

Zdarzenie miało miejsce na 396 kilometrze drogi S22, na wysokości Kamiennika Wielkiego. Rosyjski autokar z 56 osobami na pokładzie jechał w kierunku granicy polsko-rosyjskiej. W pewnym momencie osoby siedzące w jego tylnej części poczuły dym. Natychmiast powiadomiły o tym kierowcę, który od razu zjechał do znajdującej się w pobliżu zatoczki. Kierowca wraz z pasażerami przystąpili do gaszenia ognia przy pomocy gaśnic proszkowych.
       Elbląska straż pożarna otrzymała zgłoszenie o pożarze autokaru za pośrednictwem WCPR o godz. 14.21. Dyżurny Miejskiego Stanowiska Kierowania do akcji natychmiast wysłał dwa zastępy strażaków z JRG1. Pierwsze zgłoszenie mówiło bowiem o płonącym autokarze. Na szczęście po przybyciu strażaków na miejsce okazało się, że błyskawiczna reakcja pasażerów i kierowcy zapobiegła rozprzestrzenieniu się ognia. Wszyscy pasażerowie i kierowca byli na zewnątrz autokaru. Nadpaleniu uległa część instalacji w tylnej części pojazdu, nikt z osób jadących autokarem nie ucierpiał. Po sprawdzeniu autokaru przez policjantów po ponad godzinie rosyjski kierowca wraz z pasażerami mógł kontynuować podróż.
      
Witold Sadowski
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama