UWAGA!

„Późne zielone” na elbląskich skrzyżowaniach

Elbląg, „Późne zielone” na elbląskich skrzyżowaniach
fot. nadesłana

Policjanci z elbląskiej drogówki prowadzili dziś na skrzyżowaniach działania pod nazwą „Późne zielone” – tajemnicze określenie, znane już trochę elblążanom, dotyczyło przejeżdżania przez skrzyżowanie, gdy sygnalizator pokazuje czerwone światło.

Takie policyjne kontrole mają przede wszystkim dyscyplinować kierowców, ponieważ przejazd na „czerwonym świetle” to poważne wykroczenie. Kierujący wjeżdża na skrzyżowanie w momencie, gdzie dla innych kierunków włącza się właśnie zielone światło. Może być to przyczyną wypadków oraz kolizji.
       Dzisiejsze działania prowadzone były z użyciem Ambulansu Monitoringu Wizyjnego z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie. Pojazd ten dzięki zamontowanym kamerom, umożliwiał dokładne monitorowanie ruchu i rejestrowanie osób popełniających wykroczenia w rejonie skrzyżowań. W godzinach 7.00 - 10.00 monitoringiem objęto najpierw skrzyżowanie ulic Nowowiejskiej i 12-Lutego, później ul. Płk Dąbka i Piłsudskiego.
       Funkcjonariusze z Ambulansu wskazywali kierowców popełniających wykroczenie, a inny policyjny patrol zatrzymywał ich. 9 osób, które wjechały na skrzyżowanie w momencie, gdy sygnalizator wyświetlał czerwone światło zostało ukaranych mandatem karnym, natomiast pięciu innych, którzy wjechali na skrzyżowanie przy świetle pomarańczowym zostało pouczonych. Zgodnie z taryfikatorem za to wykroczenie przewidziany jest mandat od 300 do 500 złotych oraz 6 punktów karnych.
      
asp. Katarzyna Trochimczuk, Zespół Prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama