UWAGA!

Prace tak piękne jak Elbląg

 Elbląg, Na wernisażu
Na wernisażu (fot. Damian Matwiejczyk).

Wczoraj w Urzędzie Miejskim uroczyście otwarto wystawę pokonkursową „Elbląg Przyjazny Środowisku”. Autorami wyróżnionych prac są uczniowie elbląskich szkół podstawowych, gimnazjów oraz przedszkolaki. Wystawę oglądać można w Małej Galerii MDK, która mieści się na I piętrze UM.

Na tegoroczną, szóstą już edycję konkursu wpłynęło 287 prac. Jury, które obradowało w składzie: Małgorzata Mielnicka, Jadwiga Dołęga oraz przewodniczący komisji Mirosław Czarny, postanowiło wyróżnić 53 rysunków i obrazów. Nagrody w postaci pamiątkowych dyplomów i książek trafiły do uczniów szkół podstawowych nr 9, 15, 21, 23 i 25 oraz gimnazjów nr 2 i 8. Największą liczbę laureatów stanowiły jednak przedszkolaki, nagrody odebrało aż 37 maluchów. Autorzy najpiękniejszych prac to wychowankowie przedszkoli nr 14, 17, 19, 26, niepublicznych: „Akademia Krasnoludków” i „Bajka” oraz Diecezjalnego Przedszkola Katolickiego. Dyplomy uznania otrzymali także nauczyciele opiekujący się małymi artystami.
     Organizatorem konkursu plastycznego „Elbląg Przyjazny Środowisku” jest Młodzieżowy Dom Kultury i Wydział Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Urzędu Miejskiego w Elblągu. Wystawę oglądać można w Małej Galerii MDK, która mieści się na I piętrze UM.
     
OK

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama