UWAGA!

Pracodawca przyjazny WOT. Wojsko czeka na zgłoszenia

 Elbląg, Pracodawca przyjazny WOT. Wojsko czeka na zgłoszenia
fot. nadesłana

Do 28 lutego można składać zgłoszenia na konkurs „Pracodawca przyjazny WOT”, ogłoszony przez Dowództwo Wojsk Obrony Terytorialnej. Nagrody będą przyznane aż w czterech kategoriach, a zgłoszenia do eliminacji mogą przesyłać nie tylko pracownicy-żołnierze WOT, ale i sami pracodawcy.

Rok temu tytuł „Pracodawcy przyjaznego WOT” został przyznany Tomaszowi Kądziołce, prezesowi Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury, którego zgłosili żołnierze 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Wyróżnionych zostało też trzynastu laureatów szczebla wojewódzkiego.

Celem konkursu jest wyłonienie i wyróżnienie pracodawców, którzy swoją postawą i warunkami pracy wspierają pracowników-żołnierzy, rozumieją istotę budowy formacji, w tym stojące przed nią cele i zadania szczególnie w aspekcie lokalnym oraz doceniają korzyści jakie wynikają z zatrudniania Terytorialsów.

W tym roku ogólne ramy konkursu pozostają bez zmian, zasadnicze różnice dotyczą zwiększenia do czterech ilości kategorii, w których zostaną wyłonieni zwycięzcy oraz umożliwienia zgłoszenia kandydatury osobiście przez pracodawców.

W pierwszym etapie konkursu kandydatury pracodawców wraz z opisem przyjmują brygady obrony terytorialnej, ten etap już się rozpoczął. Zgłoszenia mogą składać żołnierze-pracownicy, ale też sami pracodawcy, termin ich przesyłania upływa 28 lutego 2020 r. Potem komisje brygadowe wybiorą laureatów, którzy wezmą udział w drugim – finałowym etapie konkursu. W maju 2020 roku odbędzie się gala finałowa, podczas której nadany zostanie tytuł „Pracodawcy przyjaznego WOT” oraz wyłonieni zostaną laureaci w poszczególnych kategoriach.

Mając na uwadze doświadczenia z pierwszej edycji konkursu, w tym roku do czterech została zwiększona ilość kategorii pracodawców, w których można zgłaszać swoich przedstawicieli. Do grupy I będą kwalifikowani pracodawcy zatrudniający do 20 pracowników, do grupy II zatrudniający powyżej 20 osób, do kategorii III będą zaliczani pracodawcy z sektora publicznego, a do kategorii IV - ze szkolnictwa.

Konkurs „Pracodawca przyjazny WOT” jest częścią większego projektu pod tą samą nazwą, w ramach którego Wojska Obrony Terytorialnej już od ponad dwóch lat podejmują działania mające na celu kształtowanie pozytywnych relacji z pracodawcami oraz wypracowanie wspólnego systemu przeciwdziałania ewentualnym problemom na linii praca-służba. W tym celu Wojska Obrony Terytorialnej biorą udział w targach pracy, udostępniają bazę informacyjną dla pracodawców i są otwarte na doskonalenie systemu i wsparcie w rozwiązywaniu problemów zgłaszanych przez pracowników i pracodawców.

Informacje na temat konkursu oraz regulamin można znaleźć na stronie https://www.wojsko-polskie.pl/dwot/pracodawca-przyjazny-WOT/

ppłk Marek Pietrzak, rzecznik WOT
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Prawda jest taka, że prywatni pracodawcy nie chcą mieć w swoich zakładach żołnierzy OT, nie jest to dla nich powód do dumy i zadowolenia. Problemy zaczynają się już na początku kariery pracownika w WOT. Przy powołaniu pracodawca powinien wypłacić odprawę zgodnie z ustawą. Nie robią tego i oskarżają pracowników o wyłudzenia pieniędzy, potem jest szkolenie tzw. szesnastka. Kolejny problem, bo pracownika nie będzie w pracy 16 dni. I tak można by wymieniać długo.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10
  0
  Ploterek(2020-02-12)
 • O Boże!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  0
  ministrant były(2020-02-12)
 • wot się narobiło
 • Nie dość że lwia część budżetu idzie na ich zachcianki to jeszcze mają na tym cierpieć pracodawcy płacąc za ich nieróbstwo i chęć zabawy w wojnę, niech sami płacą za siebie
 • ,, Koreańska, ,militaryzacja życia w Polsce!
 • @--> - Ale pracodawca za nic nie płaci, wiesz w ogóle o czym piszesz?
 • Szanowny panie podpułkowniku, kiedy zaczniecie odpisywać na pisma. Pielęgniarki będące w WOT miały mieć dofinansowania do studiów. Dwa lata czekam na odpowiedz na złożone podanie. Zaraz kończę studia. Zero reakcji.
Reklama