UWAGA!

Precz z burymi szkołami!

Elbląg jest najprawdopodobniej jedynym miastem w Polsce, który planowo - i kompleksowo remontuje szkoły i inne budynki związane z oświatą.

W czasie tegorocznych wakacji ekipy remontowe pojawią się w IV Liceum Ogólnokształcącym, Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym nr 2 oraz w Szkole Podstawowej nr 4.
     - Prace będą miały głównie charakter termomodernizacyjny - wyjaśnia Anna Korzeniowska, naczelnik wydziału edukacji w elbląskim ratuszu. - Budynki zostaną ocieplone, otrzymają nowe elewacje, okna i instalacje grzewcze.
     Od 2001 roku samorząd sfinansował już 11 kompleksowych modernizacji obiektów, w których mieszczą się placówki oświatowe.
     - Dzięki wprowadzonemu przez prezydenta programowi remontów, nadrabiamy wieloletnie zaległości - mówi naczelniczka. - Władze miasta są organem prowadzącym dla 80 placówek, więc pracy jest jeszcze sporo.
     Na realizację programu potrzeba dużo pieniędzy, bo gruntowny remont tylko jednego budynku kosztuje dziś około 2 miliony złotych. Aby zdobyć środki, ratusz przygotowuje m.in. wniosek o wsparcie do tzw. Norweskiego Mechanizmu Finansowego.
     Jak się dowiedzieliśmy, w najbliższym czasie szansę na nowe „szaty” mają: I Liceum Ogólnokształcące, gimnazja: nr 5 i 2 oraz Szkoła Podstawowa nr 15.
SZ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Elblag jest prawdopodobnie jedynym miastem w Polsce gdzie nie zdala "cala szkola"...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  pR0SiAczek(2005-06-28)
 • PROSIAK: nie cała szkoła lecz 7 osób z 20 osobowej klasy (bo tyle podeszło do matury). Poza tym problem jest w całej Polsce.
 • Co ma piernik do wiatraka PROSIAKU?
 • gwno prawda; szkoły rozsypują się(wynik zaniedbań), i muszą remontować albo zamknąć
 • e tam sie znacie - remontuja ale i lataja dziury w swoich kieszeniach :D np w zsti kupiono (chyyyyyyyyyba) wszystkie parapety a zamontowano tylko na parterze :Dhehe czy - ale nie jestem pewnien!
 • i co z tego jak i tak matorzysci nie zdaja
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  w tv mowili(2005-06-28)
 • a moim zdaniem to bardzo dobrze ze remontuja szkoly przynajmniej milej jest do takiej chodzic!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  karolinka(2005-06-28)
 • "i co z tego jak i tak matorzysci nie zdaja" heh w tym zdaniu widacv dlaczego :)) "matorzysci" ;]]]]]]]]]
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ktoskcies(2005-06-28)
 • A kiedy wyremontują Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy nr 1 . Niech zobaczą jaki tam remont jest potrzebny. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 • dobrze że niektóre szkoły remontują ale inne nie mają swojego budynku a sala gimnastyczna jedna jest na kilka szkół nawet na boisku w noge grać nie wolno bo trawa rośnie
 • Najpiekniej wyglada Zespół Państwowych Szkół Muzycznych, tuz obok UM w samym centrum! Elitarna szkoła, wizytówka Elbląga nie tylko w regionie ale i ... Europie!! (w tym roku koncerty we Francji i Rosji) wiem wiem, liczy sie co w wewnatrz:)
 • Zamknąć muzyczną. Co tam z dobrych dzieci robią??? A poza tym wy jacys ****** jesteście? Źle wam że szkoły remontują??? Idźcie się powiesić wieczni tetrycy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Umberto Rubina(2005-06-28)
Reklama