UWAGA!

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (wybrany wątek)
  • Mam pytanie do admina. W jakim celu zbiera Pan dane o osobach wypowiadających się na tym forum?/ IP. jest osobistą daną która może posłużyć do ustalenia tożsamości/. W jakim celu ujawnia Pan gdzie są rejestrowane? Czy ma Pan zgodę na gromadzenie danych osobowych jakim jest IP? Ponieważ nie odpowiedział Pan na trzy pytania pozwalam wkleić je jeszcze raz. Może tym razem
  • admin Jeśli myśli Pan, że odpowiedź na Pana pytania jest prosta, to proszę się zapoznać chociażby z tym materiałem maruta.pl lub archiwum.giodo.gov.pl . Administratorzy serwisów internetowych nie muszą mieć zgody na gromadzenie adresów IP, mają obowiązek je odnotowywać dla potrzeb odpowiednich służb w wypadku popełnienia przestępstwa! Ale IP z naszego punktu widzenia nie jest daną osobową, ponieważ nie mamy możliwości powiązać go z konkretną osobą. To że Pańskie IP jest np. 123.123.123.123, to nie znaczy, że wszyscy wiedzą iż nazywa się Pan Jan Kowalski. To nie takie proste jak Pan myśli. Można co najwyżej stwierdzić, że jest Pan z Elbląga. To tak jakbym opublikował zdjęcie Pana samochodu z numerami rejestracyjnymi, w których zamazane są tylko cyfry, a widać NE. To też nie narusza Pana prawa do ochrony danych osobowych. Wyobraża Pan sobie, że prowadzę od dwudziestu lat duży serwis bez odpowiednich zgłoszeń naszej bazy danych?! Na pytanie w jakim celu..., odpowiedziałem już wcześniej w innym wątku.
Reklama