UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Prezydenci mówią jednym wyborczym głosem

 
Elbląg, Przy Bramie Targowej odbył się wiec poparcia dla Rafała Trzaskowskiego
Przy Bramie Targowej odbył się wiec poparcia dla Rafała Trzaskowskiego (fot. Michał Skroboszewski)

Poseł Piotr Adamowicz, prezydenci Elbląga – Witold Wróblewski, Gdańska – Aleksandra Dulkiewicz oraz Sopotu – Jacek Karnowski przekonywali elblążan do oddania głosu na Rafała Trzaskowskiego w drugiej turze wyborów prezydenckich. Zobacz więcej zdjęć.

- Jestem w samorządzie od 1991 roku. I tego, co się dzieje w tej chwili, to od 1991 r. sobie nie przypominam. Różne były rządy, różne były koalicje, ale żeby, tak jak w przypadku naszego miasta, zabrać każdemu mieszkańcowi po tysiąc złotych, dać 59 złotych i robić z tego wielkie halo, to jeszcze nie było. - mówił Witold Wróblewski, prezydent Elbląga na wiecu poparcia dla Rafała Trzaskowskiego, kandydata na prezydenta Polski. - Będę glosował na Rafała Trzaskowskiego dlatego, że jest prezydentem Warszawy i zna bolączki samorządu. Obecny rząd wraz z prezydentem, niestety, niszczą samorząd, zabierają środki finansowe.

Na więc poparcia dla kandydata na prezydenta, który odbył się pod Bramą Targową przyjechali też prezydenci Gdańska: Aleksandra Dulkiewicz; Sopotu: Jacek Karnowski oraz poseł Piotr Adamowicz (Koalicja Obywatelska).

- Jest robota do zrobienia, żebyśmy znów mogli być wspólnotą. Tak, jak nas, Polski i Polaków dzieli rządząca ekipa, to jeszcze nigdy tego w Polsce nie było. Poziom hejtu, niezrozumienia dla drugiego człowieka jest ogromny. Wierzę, że normalnych, dobrych ludzi, którzy chcą żyć w dobrze i uczciwie zarządzanym kraju, w którym jest miejsce dla każdej Polki i Polaka, nieważne jak się nazywa, skąd pochodzi, w co wierzy i ile ma lat. Bo Polska może być domem dla każdego – mówiła Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska.

- Najmniejsze samorządy, najmniejsze gminy to jest nasza wspólna sprawa. Wspólna Polska i nasza wspólna solidarność. Dziś budujemy tę nową solidarność np. z miastami i wsiami Podkarpacia, które są zalane. Wiedzieliśmy, że jak są wiatrołomy na Kaszubach, czy zalanie Kotliny Kłodzkiej, to musimy sobie pomagać. Ekipa rządząca buduje na konfliktach: z Unią Europejską, z uchodźcami, których nie ma, z ludźmi, którzy inaczej myślą. Mamy tego dość, tych wszystkich konfliktów – dodał Jacek Karnowski, prezydent Sopotu.

Poseł Piotr Adamowicz zwrócił uwagę na decyzje Prawa i Sprawiedliwości, które miały bezpośredni, negatywny wpływ na region elbląski.

- PiS – owski rząd pod pretekstem szczytu NATO i przyjazdu papieża zamknął Mały Ruch Graniczny. Od kilku lat MRG jest zamknięty. Rozumiem COVID. Ale COVID kiedyś minie. Rosjanie mają pieniądze, zostawiali je tutaj, w Braniewie, Fromborku, Gdańsku i Sopocie – wyjaśniał poseł Piotr Adamowicz. - Do tego trzeba będzie wrócić, oczywiście nie dziś i nie jutro, a jak się skończy COVID.

Po wiecu prezydenci i sympatycy kandydatury Rafała Trzaskowskiego poszli przekonywać elblążan do oddania głosu na kandydata w drugiej turze wyborów prezydenckich. Odbędzie się ona 12 lipca.

SM
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Reklama