UWAGA!

Prezydent Gdańska dźgnięty nożem podczas finału WOŚP (aktualizacja)

2019-01-13
Aktualizowany 2019-01-14 11:05
Elbląg, Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz został zaatakowany nożem podczas finału WOŚP
Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz został zaatakowany nożem podczas finału WOŚP (fot. wikipedia)

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz został ugodzony nożem na scenie podczas finału WOŚP. Jego stan jest krytyczny. Lekarze pięć godzin walczyli o jego życie podczas ciężkiej operacji. Napastnik to 27-letni mężczyzna, który niedawno wyszedł z więzienia. W całym kraju odbywają się pikiety przeciwko przemocy i nienawiści, podczas których można wyrazić swoją solidarność z prezydentem Gdańska. Taka manifestacja odbędzie się również w Elblągu.

Paweł Adamowicz został zaatakowany podczas akcji wieńczącej finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Prezydent Gdańska pojawił się na scenie przed światełkiem do nieba. W pewnym momencie wbiegł na nią mężczyzna i ugodził włodarza miasta nożem.
       - Słyszałam, że krzyczał, że 5 lat niesłusznie siedział w więzieniu - powiedziała w rozmowie z portalem dziennikbaltycki.pl czytelniczka. Ludziom kazano się odsunąć od sceny. - Wołano także, że jest krew oraz że trzeba wezwać lekarza - dodała kobieta.
       Prezydent Adamowicz został przewieziony do szpitala. Był reanimowany, lekarze przeprowadzili 5-godzinną operację. Stan Pawła Adamowicza jest poważny.
      
       Źródło: Wirtualna Polska
      
       ***
       Jak podaje gazeta.pl ciężkie urazy oraz utrata krwi doprowadziły do niedotlenienia organizmu Pawła Adamowicza. Jego stan jest bardzo poważny, nie jest stabilny, trudno więc mówić o dobrych rokowaniach. 
       Słowa wsparcia dla Adamowicza płyną z całego świata, a także z Polski. 
       "Szok i niedowierzanie. Jestem głęboko wstrząśnięty tym, co wydarzyło się dziś w Gdańsku. Mam nadzieję, że Pan Prezydent Paweł Adamowicz szybko wróci do zdrowia. Myślami jestem z Nim i Jego Rodziną" - napisał Witold Wróblewski, prezydent Elbląga, na swoim profilu w mediach społecznościowych. 
       W całym kraju odbywają się manifestacje przeciwko przemocy i nienawiści, podczas których uczestnicy mogą wyrazić swoją solidarność z prezydentem Gdańska. Taka pikieta odbędzie się również w Elblągu - o godz. 18, pod Ratuszem Staromiejskim na starówce. 
       "Spotkajmy się, by w milczeniu wyrazić swój sprzeciw wobec agresji i okazać solidarność z prezydentem Pawłem Adamowiczem. Zabierzmy ze sobą latarki, zapalniczki i wyślijmy symboliczne światełko dla prezydenta Gdańska" - apelują prezydent oraz przewodniczący Rady Miejskiej. 
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Uwaga! Opinia zostanie zamieszczona na stronie po zatwierdzeniu przez redakcję.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama