UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (wybrany wątek)
 • Ta wypowiedź Prezydenta miasta ma. .. podłoże polityczne : )"Jestem oburzony tym pytaniem o obniżenie pensji prezydentom. Jest mocno nie na miejscu "a to jest. .. populizm. : ), gdyż. .. byłoby wbrew interesowi urzędnika : )? Pozostałych "treści "nie ma sensu nawet komentować, są niewiarygodne i zupełnie oderwane od rzeczywistości. Panie Missan, ma Pan jakieś swoje własne zdanie, czy będzie zawsze "klepał "to samo, co Prezydent Wróblewski ??
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  55
  8
  pampi-ZAWADA(2020-05-22)
 • @pampi-ZAWADA - Zmniejszenie subwencji oświatowej nazywasz kłamstwem? Zajrzyj do danych na przełomie lat. .. To, że JST musiały pokryć podwyżki dla nauczycieli z własnego budżetu nazywasz kłamstwem? Proponuję zasięgnąć języka w różnych JST, to może przejrzysz na oczy. .. Masz Ty w ogóle jakiekolwiek pojęcie o budżecie miasta, gminy. .. ? Czy po prostu sobie piszesz, co Ci się wydaje słuszne? Ignorancja. .. ot tyle można powiedzieć o Twojej postawie. .. wiadome jest, że cięcie etatów nie jest dobre. .. Bo to odbiera ludziom chleb. .. Ale co robisz w Swoim domu, jak Ci brakuje kasy? Dalej szalejesz czy może jednak obejmujesz Sobie od ust i zaciska pasa? Jak przyjdą lepsze czasy, to Sobie odbijesz. .. Ale póki masz kryzys to zdaje się że oszczędzasz. .. i to jest racjonalne działanie. .. Ale jak przełożyć to na skalę makro, to już ciężko to pojąć. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  16
  15
  Cogitans(2020-05-22)
 • @Cogitans - z budżetem JST jest jak z budżetem domowym. Jedni świetnie prosperują, potrafią inwestować, inni tylko na długach jadą, nic nie mają odłożonych środków. Popytaj zasięgnij języka jak to jest. Nawet pobliskie samorządy wprowadzają tarcze dla edukacji, wspomagają, a tu standaryzacja. Proponujemy zacząć standaryzację w UM. Po co tyle wice, żeby potwierdzali co góru powie?, po co tyle osób w promocji - nic się tam nie dzieje, po co tyle w sporcie - nie ma sensu utrzymywać, po co SM, po co tyle w edukacji? Wystandaryzować! Obniżyć sobie etaty do 3/4 i wtedy my mieszkańcy powiemy "mocno i jednoznacznie podkreślimy, że nikt pensji pracownikom um i prezydentom nie obniża". Populizm? Za takie administrowanie powinni obniżyć bardziej !!!!
 • @Cogitans - Subwencja oświatowa wzrasta. Taki jest fakt. Tylko wydatki miasta na oświatę wzrastają nieporównywalnie szybciej. I to wcale nie na pensje nauczycieli. Poza tym tak, w domu odejmuje się sobie, a tu odejmuje się biednym. Bo sobie to niesprawiedliwie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  3
  mieszkam tu(2020-05-23)
 • @Cogitans - Pampi ty cybale
 • Mam trochę pojęcia o budżecie JST. .. prawda jest taka, że jego kondycja nie do końca zależy od oszczędzania, a od jego dochodów. .. i są JST, które sobie dobrze radzą, bo ich dochody są dość spore. .. są takie, które sobie radzą, bo oszczędzają. .. właśnie na edukacji. .. są takie JST, które sobie w ogóle nie radzą, bo i dochody nie są wysokie i oszczędności też nikłe. .. Co do opaslosci urzedasów, to się zgadzam. .. ilość wice, ilość departamentów, które w ogóle nikomu nie są potrzebne. .. to jest jasna sprawa i tego się nie da w żaden sposób obronić. .. prawda jednak jest taka, że ktoś te chołotę wybrał. .. ktoś dał im prawo do tego, co robią. .. skoro się zgodzilismy (choć ja nie)na demokrację. .. to znaczy, że uznaliśmy się za głupców i pozwalamy innym decydować o swoim losie. .. a skoro tak. .. to teraz, do końca ich kadencji nie mamy prawa kwestionować ich decyzji. .. jedyny moment, kiedy możemy to zrobić, to kolejne wybory. .. taki to już urok demokracji. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  1
  Cogitans(2020-05-24)
 • @mieszkam tu - Subwencja wzrasta. .. Tak. .. Ale niewspółmiernie do kosztów, jakie ponosi się na oświatę. .. gdybyś się przyjrzal/a wydatków JST na oświatę, to zobaczylbys/labys, że subwencja ledwo pokrywa koszty wynagrodzeń w szkolach/przedszkolach. .. a co z resztą. .. ? Remonty. .. Dostosowania. .. wyposażenie. .. środki czystości. .. itd. .. ? To jest koszt własny samorządu. .. zajęcia dodatkowe. .. koszt własny samorządu. .. .i tak można wyliczać całe mnóstwo kosztów. .. w większości JST koszt oświaty, to jeden z największych kosztów budżetu. .. Nie twierdzę, że cięcie etatów jest dobre. .. Ale z drugiej strony nie można sobie z tego robić pola do lansowania się. .. a według mnie, to co robią Ci radni właśnie czymś takim jest. .. Bo z jednej strony stają w obronie ucisnionych. .. Ale z drugiej strony nie mówią pełnej prawdy, tylko jakieś ogólnie, których wartość merytoryczna jest zerowa. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  1
  Cogitans(2020-05-24)
 • @Pntyx - @Pntyx. .. pełna kultura. .. szczyt inteligencji. .. oby więcej takich w tym kraju, a będzie się żyło lepiej. .. Ps. Dla tych, którzy nie potrafią złapać. .. cały komentarz to ironia. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Cogitans(2020-05-24)
 • @Cogitans - Remontów prawie nie robią, większość szkół robi je własnym sumptem, zajęcia dodatkowe, najczęściej dla swoich znajomków, nic nie dające, i tu warto przyjrzeć się, skoro emeryci maja takie zajęcia!
Reklama