UWAGA!

Prezydent ma zarabiać mniej

 Elbląg, Prezydent ma zarabiać mniej
(fot. Anna Dembińska)

Rada Miejska obniży o prawie 20 procent zasadnicze wynagrodzenie prezydenta Elbląga. To skutek zmian w przepisach samorządowych, wprowadzanych przez rząd.

Od 1 lipca zasadnicze wynagrodzenie prezydenta Witolda Wróblewskiego ma zostać obniżone z 6200 złotych brutto do 5000 złotych brutto, czyli o ponad 19 procent. Decyzję w tej sprawie ma podjąć Rada Miejska na najbliższej sesji 28 czerwca. „Z dniem 19 maja 2018 r. weszło w życie rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 15 maja 2018 r. w sprawie wynagradzania pracowników, w którym między innymi obniżona została kwota maksymalnego poziomu wynagrodzenia zasadniczego prezydenta miasta. Niniejsza uchwała dostosowuje wynagrodzenie zasadnicze prezydenta miasta do nowego – obniżonego wymienionym rozporządzeniem poziomu” – czytamy w uzasadnieniu projektu uchwały w tej sprawie.
       Ta decyzja oznacza, że obecny prezydent Witold Wróblewski od 1 lipca będzie zarabiał miesięcznie zamiast 12 tysięcy złotych brutto ok. 10,3 tys. złotych brutto. Wraz ze zmianą wysokości zasadniczego wynagrodzenia zmniejszy się bowiem także dodatek specjalny i dodatek za wieloletnią pracę, który jest składową pensji, a obliczany jest procentowo od wynagrodzenia zasadniczego. 
      
RG

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama