UWAGA!

Prezydent na płocie powstającej strażnicy

 Elbląg, Prezydent na płocie powstającej strażnicy
(fot. Anna Dembińska)

- Dlaczego na ogrodzeniu budowanej strażnicy przy ul. Łęczyckiej wisi plakat wyborczy Andrzej Dudy? Przecież straż pożarna to instytucja publiczna, na której terenie nie powinno się prowadzić kampanii wyborczej- zastanawia się jeden z naszych Czytelników. Przedstawiciele Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej zapewniają, że prawo wyborcze nie zostało złamane.

Wybory, które przez liczne zawirowania związane z pandemią ostatecznie nie odbyły się w przewidywanym terminie, to temat budzący emocje w społeczeństwie niezależnie od politycznych preferencji. Jeden z naszych Czytelników stawia pytanie, czy agitacja wyborcza powinna odbywać się na terenie budowy nowej strażnicy PSP przy ul. Łęczyckiej.

- Dlaczego na ogrodzeniu budowanej strażnicy wisi plakat wyborczy Andrzej Dudy? Przecież straż pożarna to instytucja publiczna, na której terenie nie powinno się prowadzić kampanii wyborczej - pyta Czytelnik.

Kodeks wyborczy w art. 108 zawiera m.in. takie regulacje: „Zabrania się prowadzenia agitacji wyborczej:

1) na terenie urzędów administracji rządowej i administracji samorządu terytorialnego oraz sądów;

2) na terenie zakładów pracy w sposób i formach zakłócających normalne funkcjonowanie;

3) na terenie jednostek wojskowych i innych jednostek organizacyjnych podległych Ministrowi Obrony Narodowej oraz oddziałów obrony cywilnej, a także skoszarowanych jednostek podległych ministrowi właściwemu do spraw wewnętrznych".

Co na to Komenda Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Elblągu, która jest inwestorem powstającej właśnie strażnicy przy ul. Łęczyckiej?

- Teren budowy nowej KM PSP w Elblągu został przekazany wykonawcy i do momentu oddania do użytkowania nie jest administrowany przez KM PSP – tłumaczy Krzysztof Karolkiewicz, rzecznik prasowy KM PSP w Elblągu.

 

Co na ten temat sądzą nasi Czytelnicy? Zapraszamy do merytorycznej dyskusji.

Tomasz Bil
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama