UWAGA!

Prezydent: "Woda pod kontrolą"

 
Elbląg, Z dziennikarzami na Moście Wysokim spotkali się Witold Wróblewski i Tomasz Świniarski
Z dziennikarzami na Moście Wysokim spotkali się Witold Wróblewski i Tomasz Świniarski (fot. Anna Dembińska)

- Na dziś miasto jest zabezpieczone, nie ma żadnych podtopień – mówił Witold Wróblewski, prezydent Elbląga na zwołanej o godz. 16.40 konferencji prasowej, która odbyła się na jednym z elbląskich mostów.

Silny wiatr od Zalewu Wiślanego plus opady deszczu – taka pogoda oznacza w Elblągu tzw.”cofkę” i groźbę lokalnych podtopień. Jak zapewnia prezydent Elbląga Witold Wróblewski służby miejskie z groźbą powodzi walczą już od niedzieli. - Od wczoraj, kiedy tylko Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej zapowiadał zagrożenie cofką, podjęliśmy działania. Wczoraj zapadła decyzja o rozłożeniu czterech rękawów, zabezpieczając odcinek ulicy Panieńskiej – mówił prezydent Elbląga.
       Dziś o 6.30 ogłoszono alarm przeciwpowodziowy, rękawami zabezpieczono dodatkowe newralgiczne punkty miasta. - W tej chwili [konferencja prasowa miała miejsce o 16.40 na Moście Wysokim] wiatr nie odpuszcza, cały czas jest bardzo silny. Na rzece Elbląg cały czas jest stan alarmowy. Prognozy mówią, że wiatr ma osłabnąć. Na dziś miasto jest zabezpieczone. Nie ma żadnych podtopień – zapewniał Witold Wróblewski. - Jeżeli wiatr będzie się uspokajać, to sytuacja powinna się stabilizować.
       - Prognozom nie ma co wierzyć. Była już prognoza, która mówiła, że o godz. 16 sytuacja będzie unormowana – mówił Tomasz Świniarski, kierownik referatu bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego w elbląskim ratuszu. Z
       W Elblągu zagrożenia nie powinno też być ze strony Babicy i Kumieli. - Na Kumieli jest stan podwyższony. Grunt jest nasiąknięty i nie przyjmuje wody. Kumiela odprowadza wodę pomimo podwyższonego stanu – uspokajał prezydent.
       Pogotowie przeciwpowodziowe nadal jednak obowiązuje. 
      
Sebastian Malicki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Przyszła to i se same zejdzie a na co budować jakieś zbiorniki retencyjnie i podwyższać wały przeciwpowodziowe - lepiej wypłacić nagrody !
 • Sorry, taki mamy klimat i położenie geograficzne. A urzędnikowi premia za pełnioną fuchę należy się jak psu kiełbasa. Nie po to powołuje się wydumane funkcje.
 • Jak nie wiecie co pisać to lepiej zamilczcie. Szczekanie zostawcie psom, a narzekanie tytularnym zrzedom.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9
  20
  Bysior(2017-10-30)
 • Taaaa. Też tak mówię a potem wielkie zdziwienie że jednak sytuacja wymknęła się z pod kontroli i wstyd na całą wieś :-)
 • Zawsze woda kiedyś spłynie ale to nie Pana zasługa. Ropuch lubi wodę.
 • W Chinach gotują psy i koty żywcem, polują na ludzi na organy, mordują dzieci nienarodzone 30tys dziennie, kupują ukraińskie kobiety bo u nich brakuje 200 mln kobiet po masowych aborcjach dziewczynek sprzed lat. I Polska z takim krajem chce robić interesy? Jak oni do nas wjada to już nie wyjadą jak w Tybecie!!!
 • Albo niech wezmą kredyt i zmienią pracę
 • No jak prezydent tak mówi, to czuję się już bezpiecznie. Dzięqjemy Ci o Panie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11
  5
  podwładny (2017-10-30)
 • Dobra robota Tomku. Dobra robota Witku. Jak już jesteśmy tak blisko to chodżmy na jedno do pubu. Trzeba opić Nasz partyjny peeselowski sukces. Zatrzymać taką masę rozpędzonej wody Witku. .. dobrze dobrze Tomku wiesz jak jest. .. Niedługo już tu mogę posiedzieć. .. .
 • Proponuję juz zacząć kopać zbiornik retencyjny. Ropuch bądź mężczyzną choć Raz!!!
 • A może na normalnych ludzi będziemy głosować? Smakosze sejmowe sałatek i sezamek zginą. Bo po polsku nie umią - wziąść- gadajom. Albo wyłańczać bendom wszyństkich z województwa warmińsko-pomorskiego? Za takie pienknoty jenzykowe wszyństkie pisowskie osobowości bendom traktowane ponirzej imigrantuf, którzy po polsku będą rozmawiać!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  4
  takbędzie(2017-10-30)
 • Podtapianie Elbląga to efekt wieloletnich zaniedbań tego pana jako zastępcy Słoniny
Reklama