UWAGA!

Próba bez zagrożeń dla zdrowia

Elbląg, Andrzej Kurkiewicz, dyrektor techniczny EPWIK.
Andrzej Kurkiewicz, dyrektor techniczny EPWIK.

W nadchodzący czwartek elbląski producent wody dokona próbnej dezynfekcji wody roztworem podchlorynu sodu. Ten test sprawności nie ma żadnego negatywnego wpływu na korzystanie z wody przez elblążan.

W czerwcu 2003 roku definitywnie zakończono stałe chlorowanie wody w Elblągu. Przygotowywana obecnie próba ma na celu sprawdzenie nowoczesnych urządzeń zainstalowanych w oddanej niedawno stacji uzdatniania wody przy ul. Malborskiej.
     - Stacja przy ul. Malborskiej pracuje od ubiegłego roku - wyjaśnia Andrzej Kurkiewicz, dyrektor techniczny Elbląskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji. - Nie uruchamialiśmy jeszcze urządzeń i instalacji do dezynfekcji wody. Chcemy jednak mieć pewność, że w przypadku konieczności jej użycia będzie pracowała sprawnie. Dlatego za zgodą Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego 8 listopada przeprowadzimy próbną dezynfekcję na nowej stacji uzdatniania. Około godz. 8 uruchomimy instalację dozowania podchlorynu sodu i od tego momentu będziemy monitorować stan nasycenia wody. Do tego celu użyjemy czujniki zamontowane na stacji, a także w jej pobliżu u najbliżej położonego odbiorcy. Będziemy sprawdzali stężenie chloru wolnego, jakie pojawi się w wodzie podawanej do sieci. Dezynfekcja potrwa ok. 4 godziny. U odbiorców wody chlor może być wyczuwalny poprzez zapach, może także wystąpić zmiana smaku wody nawet do piątku. Zapewniam jednak, że jest to zabieg rutynowy, niezwiązany z jakimś zanieczyszczeniem czy skażeniem wody. Woda jest bezpieczna i może być użytkowana tak jak dotychczas do wszystkich celów - podkreśla dyrektor.
Andrzej Minkiewicz - Telewizja Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama