UWAGA!

Procesje w Boże Ciało

2011-06-20
Aktualizowany 2011-06-21 14:26
Elbląg, Procesje w Boże Ciało
(fot. arch. portEl.pl)

W czwartek 23 czerwca na terenie Elbląga odbędą się procesje Bożego Ciała. W związku z tym na planowanych trasach przemarszu wystąpią czasowe utrudnienia w ruchu drogowym.

1. Rzymskokatolicka Parafia p.w. Św. Józefa Robotnika w Elblągu, ul. Kasprowicza 1. Czas trwania procesji: od 9.30 do 11.30. Wyjście spod kościoła ul. Kasprowicza, dalej Boya – Żeleńskiego, Fromborską, Wileńską, Fromborską, Nałkowskiej, Staffa, Przybyszewskiego i Niemcewicza.
      
       2. Parafia Rzymskokatolicka Matki Bożej Królowej Polski, ul. Robotnicza 69. Wyjście spod kościoła około godziny 10.40. Przejście ul. Robotniczą (I ołtarz – nr 132), Pionierską, Kajki, Krzyżanowskiego (II ołtarz – przy SS. Karmelitankach), Beniowskiego, Pionierską, Fałata (III ołtarz – nr 27), Cichą i Brzozową do kościoła M.B. Królowej Polski (IV ołtarz przy kościele).
      
       3. Rzymskokatolicka Parafia Bł. Franciszki Siedliskiej ul. Willowa 26. Początek około godziny 11.45. Wyjście z kościoła Bł. Franciszki Siedliskiej przy ul. Willowej 26 przejście ulicami ul. Willowa, Sadowa, Kolejowa, Kossaka, Chełmońskiego, Wyczółkowskiego i ul. Willową powrót do kościoła.
      
       4. Rzymskokatolicka Parafia św. Brunona przy ul. Kosynierów Gdyńskich 61. Czas trwania procesji od godz. 10.50 do 11.30. Przejście od ul. Kosynierów Gdyńskich 61 do skrzyżowania, Słoneczna do skrzyżowania, Trybunalska do skrzyżowania, Zielona, Kosynierów Gdyńskich do kościoła.
      
       5. Rzymskokatolicka Parafia Księży Marianów p.w. Wszystkich Świętych ul. Agrykoli 7. Procesja rozpocznie się około godziny 10.50 i potrwa do ok. godz. 12. Wyjście z kościoła w dół ul. Agrykola do skrzyżowania z ul. Sienkiewicza, następnie ul. Sienkiewicza, Wspólną do skrzyżowania z asfaltową drogą wewnętrzną łączącą ul. Wspólną z ul. Agrykola do skrzyżowania z ul. Agrykola i ul. Agrykola powrót do kościoła.
      
       6. Parafia Rzymskokatolicka Św. Mikołaja Sanktuarium Krzyża Świętego ul. Mostowa 18. Czas: od godz 11 do 13. Przejście ulicami: Mostowa, Stary Rynek, Wigilijna, Rycerska, Tysiąclecia, Hetmańska, Giermków, Wigilijna, Stary Rynek, Mostowa.
      
       7. Parafia Rzymskokatolicka p. w. Św. Wojciecha wraz z Parafiami p. w. Św. Rodziny i p. w. Św. Pawła. Czas trwania procesji: godz 11 - 13. Wyjście z kościoła Św. Pawła ul. Obrońców Pokoju, Wiejską, Podgórną do kościoła Św. Wojciecha, a następnie ul. Wiejską oraz Odrodzenia do kościoła Świętej Rodziny, a potem Aleją Odrodzenia, ul. Płk. Dąbka, Węgrowską, Robotniczą, Krakusa, Klimuszki do kościoła p. w. Św. Pawła.
      
       8. Rzymskokatolicka Parafia p.w. św. Brata Alberta, ul. Częstochowska 28. Wyjście o godz. 11.30 do 13.30 z kościoła p.w. Świętego Brata Alberta przejście ul. Legionów, Niepodległości, Broniewskiego, Sobieskiego do Kościoła Św. Rafała Kalinowskiego przy ul. Sobieskiego 37.
      
       9. Rzymskokatolicka Parafia Bł. Doroty, ul. Rawska 16A. Początek o godzinie 10.30. Wyjście z kościoła Bł. Doroty z Mątów w Elblągu przejście ulicami: Rawska; Rawska.
      
       10. Parafia p.w. Trójcy Świętej, ul. Kielecka 16. Wyjście o godzinie 10.30 z kościoła przy ul. Kieleckiej 16 w Elblągu przejście ulicami: Kielecka, Łódzka, Skrzydlata, Mielczarskiego, Malborska, Łódzka, Kielecka.
      
       Osobami odpowiedzialnymi za prawidłowy przebieg procesji są proboszczowie parafii.
      
Anna Kleina, rzecznik prasowy Prezydenta Elbląga
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Ateiści zaczynajcie pluć jadem
 • Plucie jadem zostawimy dla tych którzy są w tym specjalistami. Wesołych dni wolnych.
 • i to jest piękne-dwa dni wolnego dzięki zabobonom:))))) dziękuję Wam, drodzy, kochani, umiłowani w wierze, Katolicy; )))))
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Jendrek Kujbansa(2011-06-20)
 • ten pierwszy wpis, to chyba od bardzo odważnego w wierze, ,Nie wstydź się katoliku, tylko nadstawiaj pierś. .. pod ordery. Ja to toleruję i omijam te miejsca szerokim łukiem. Na tym polega tolerancja.
 • Tolerancja polega na np. : uszanowaniu czyjejś wiary i miejscu przeznaczonym do modlenia się. I ja to rozumiem. szanuje wiarę katolicką i ich "kościół. Wszystko jest ok. Ale tych parad egoistów już nie będę szanował. Bo po to budowali kościoły żeby się w nich modlić i odprawiać różne obrzędy. Katolicy nie powinni robic takich parad tylko razem wspólnie z innymi wierzącymi we wspólnym kościele powinni się modlić i obchodzić swoje święta. Dobrze że inne wiary są mądrzejsze od katolików i nie wychodzą robić z siebie durni po mieście.
 • inne wiary niewychodza? a jechowi którzy zaczepiaja nas na ulicy lub pokaja do domów?
 • procesje moga sobie robic, ale niech zaplaca za wynajecie drogi publicznej
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Kongres Nowej Prawicy(2011-06-20)
 • Co wam w mózgach te media -trzy-literowe narobiły to naprawdę współczuję. Nie wiem tylko po co dajecie swoje dzieci ochrzcić, później pierwsza Komunia itd, skora nie jesteście Katolikami!!! Czy wam się podoba czy nie, tylko wiara może dać szczęście człowiekowi, cała reszta to chwilowe pocieszenie. Życzę wam dużo dobrego i obyście doszli do prawdy:)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Persona non grata(2011-06-20)
 • A nie moze być jednej jak kiedys? Ciekawe co będzie za kilka lat jak każda parafia będzie swoją procesję uskuteczniać? choć z drugiej strony to może być dobry biznes dla UM, fakt faktem przejazd przez miasto będzie niemożliwy, ale wykup czasu i trasy bardzo dochodowy.
 • A nikt z Was nie pomyślałe, że można procesję Bożego Ciała także wykorzystać do. .. promocji miasta ?Każdy pomysł jest dobry by Elbląg wyszedł z cienia innych miast.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  florek PJN(2011-06-20)
 • Pytanie do władz miasta Elbląga jest takie :wróciłem właśnie z Częstochowy i wiecie co, w każdym autobusie, tramwaju jest nalepka dużymi literami napisane :www. czestochowa. pl. Dla czego nie można by tego pomysłu zaczerpnąc i zrobic coś takiego u nas ?Rozreklamować miasto, ponaklejac tu i ówdzie napisy np. :www. umelblag. pl lub www. info. elblag. pl lubwww. dziennikelblaski. pl i, www portel. pl itp. Turyści "z marszu "będą wiedzieć gdzie szukać ważnych dla nich informacji o naszym mieście. A przecież tak niewielae trzeba, takie wklejki-naklejki mogła by zrobić za free 'zaprzyjazniona " z UM drukarnia.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Florek PJN(2011-06-20)
 • goja Biedynym parafianom z Bl Doroty wcale nie zazdroszcze; beda chodzic po tej Rawskiej w- ta i we -wta ???
Reklama