UWAGA!

Protest będzie skuteczny?

Elbląska "Solidarność" protestuje przeciwko przeniesieniu wydziału, który nalicza tzw. kapitał początkowy z Elbląga do olsztyńskiego ZUS-u.

"S" uważa, że ze względu na interesantów oraz pracowników wydziału, którzy od poniedziałku muszą dojeżdżać do Olsztyna o 4.30 rano, wydział w dalszym ciągu powinien mieścić się w Elblągu.
     "Wydaje się - pisze przewodniczący Regionu, Mirosław Kozłowski, - że rozwój technik informatycznych ułatwia komunikację wydziału z Olsztynem. Domagamy się zatem ponownego przeanalizowania podjętych decyzji i zmiany ich w sposób zadowalający elbląską społeczność".
     Pismo protestacyjne trafiło do odpowiedzialnej za przeniesienie wydziału dyrektor olsztyńskiego ZUS-u, Mirosławy Spas - Gierz, prezes ZUS-u w Warszawie - Aleksandry Wiktorow, wojewody warmińsko-mazurskiego oraz działającej na szczeblu regionu Trójstronnej Komisji Dialogu Społecznego.
AJ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • wszyscy mo gą kontrolować byle nie ten przygłup kozłowkiewicz
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  gorzała(2002-08-09)
 • W ZUS w Elblągu zatrudnia się własne dzieci i ich kolegów i koleżanki, bliższych i dalszych członków rodziny oraz emerytów wojskowych z wysokimi emeryturami resortowymi, którzy albo biorą zwolnienia lekarskie lub urlopy bezpłatne i w sezonie dorabiaja zagranicą, a w zimę przytulaja sie do ZUS i udają ze pracują. Nie załapie się nikt do pracy w tym zakładzie kto nie ma dobrych znajomości i układów.
 • Może ktoś by zatrudnił pracownicę Kapitału Początkowego?
 • Walczmy a wygramy. Póki piłka w grze można strzelać gole. Przegrywamy bitwę, ale wygrajmy wojnę, wojnę o KP, wojnę o Elbląg.
 • Może ktoś by pomyślał nad przeniesieniem pracowników wydziału od naliczania kapitału początkującego do struktur Inspektoratu. Przecież to w większości doświadczeni pracownicy którzy z pewnością sprawdzili by się w rentach, zasiłkach, etc.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  3majcie się zusowcy(2002-08-10)
 • Może Panie z wydziału które dojeżdżają do Olsztyna wziełyby i poprosiły szczecińskich stoczniowców o pomoc i rozebrały by "szanowną" dyrekcję i jej wpie...ły. Przecież trzeba ją jakoś pokonać. Elblag zawsze GÓRĄ
 • Jak już dojeżdżać to do Gdańska., przecież i bliżej i taniej. Jeszcze jeden przykład , że my do Olsztyna nie pasujemy. Kto dał prawo tak umęczyć ludzi?
 • To naprawdę skandal !!! Brawo Panie Mirosławie. Za to co Pan zrobił należy się Panu podziękowanie. Miejmy nadzieję, że działania Pańskie okażą się skuteczne. Pozdrawiam!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Krystyna W.(2002-08-10)
 • Same podziekowania panu miroslawowi nie pomoga ! Niech co drugi elblazanim wyjdzie na ulice (bedzie to 70 tysiecy wiary) i zacznijmy domagac sie o swoje !! Gdyby ludnosc elblaska zmobilizowala sie w takiej liczbie i zaczela glosno mowic o co nam chodzi, to nie tylko by tego ZUSu nam nie zabrali, ale moze raz na zawsze odlaczyli od tego syFFu jakim jest olsztynowo i cale w i m. Dla mnie to jest paranoja ze Elblag nie majacy zadnych kontaktow z olsztynowem, z ludnosci w ktorej ash 98% nie chce nalezec do warminsko szuwarowego musi sie dusic. I byc zgodnie z prawem non stop okradane ! Nie mozemy pozwolic by to trwalo dluzej !!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  jazdun(2002-08-11)
 • Propozycja... wychodzimy na ulicę - niech ktoś spoza Elbląga też się dowie, jakie cyrki tu odchodzą. Siedząc cicho dajemy niejako przyzwolenie na wieczne zagarnianie co ciekawszych kąsków na rzecz naszej niefortunnie dobranej stolicy województwa. Najwygodniej jest narzekać, ale zadziałać trudniej...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  yunior(2002-08-11)
 • Czas na zmiany, na konkrety. Ruszyła kampania wyborcza więc drodzy potęcialni radni DO DZIEŁA !
 • "W ZUS w Elblągu zatrudnia się własne dzieci i ich kolegów i koleżanki" hm.... Nie tylko w zusie jest cała lista takich firm w naszym miescie :-)
Reklama