UWAGA!

Przebył na rowerze odległość z Ziemi do Księżyca

 Elbląg, Przebył na rowerze odległość z Ziemi do Księżyca
fot. nadesłana

Robert Woźniak to dzielnicowy z Elbląga, który 8 lat temu zaplanował ambitny projekt pokonania średniej odległości, która dzieli Ziemię od Księżyca, tj. 384 403 km. Wystartował dokładnie 1 stycznia 2011 roku. W miniony piątek, 15 listopada wreszcie wylądował. Na mecie witała go rodzina, przyjaciele i koledzy z pracy.  

„Orzeł wylądował” - krzyknął na mecie Robert Woźniak, który pokonał niebywały dystans swoim jednośladem. Odległość dzieląca Ziemię od Księżyca, tj. 384 403 km, przebył zaledwie w 8 lat. To i tak o dwa lata szybciej niż sam planował. W ciągu roku udawało mu się przejeżdżać ponad 40 tys. km i więcej. Czyli tyle, ile potrzeba na okrążenie naszego globu. W wolny weekend wyruszał w Polskę i robił nawet 1 000 km. Średnio, codziennie musiał pokonać około 140 km. Dla Roberta ta odległość nie wydawała się aż tak długa. Jak sam mówił - problem polegał głównie na tym, by wytrzymać w postanowieniu.
       Zakończenie projektu zaplanował na 15 listopada w parku astronomicznym we Fromborku, ponieważ dokładnie tego dnia o godz. 9.30 księżyc znajdował się w odległości od ziemi 384 403 km. Dojechał tam swoim ulubionym Wigry 3. Na mecie witała go rodzina, przyjaciele i koledzy z pracy. Nie wyklucza, że na jego horyzoncie pojawi się nowy cel. Jaki? O tym pewnie dowiemy się niebawem.
       Aspirant sztabowy Robert Woźniak ma 46 lat, w służbie od 25 lat. Jest starszym dzielnicowym I Rewiru w Wydziale Prewencji Kryminalnej i Wykroczeń KMP w Elblągu. W 2012 roku odznaczony Brązową Odznaką Zasłużony policjant.

Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama