UWAGA!

Przygotowania do Bezpiecznych Ferii

 
Elbląg, Przygotowania do Bezpiecznych Ferii
fot. policja

Niekorzystne warunki na drodze przyczyniają się do większej liczby kolizji, wypadków oraz powstawania "korków" w naszym mieście.

Wydział Ruchu Drogowego ostrzega, że w tym okresie trzeba zachować szczególną uwagę. Opady śniegu, ograniczona widoczność, śliska nawierzchnia sprawiają, że kierowca jadąc ze zbyt dużą prędkością, łatwo może stracić panowanie nad pojazdem. Wczoraj (10 stycznia) podczas zajęć w Zespole Szkół Inżynierii Środowiska i Usług, na zagrożenia jazdy w warunkach zimowych zwracał uwagę młodym kierowcom asp.szt. Wiktor Kaczmarek z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Elblągu.
       - Jest to jednocześnie przygotowanie do działań policji pn. „Bezpieczne Ferie 2019” – mówi kom. Tomasz Krawcewicz – szef elbląskiej drogówki. - W ramach tych działań policjanci będą m.in. intensywniej przyglądać stanowi technicznemu autokarów, którymi dzieci dowożone są na zorganizowany wypoczynek. Każdy może zgłosić taki autokar do kontroli dzwoniąc pod nr tel. 55 230 15 99.
       Również za pośrednictwem strony można sprawdzać czy autokar, którym planowana jest podróż, posiada aktualne badania techniczne i ważne ubezpieczenie OC.
      
kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Drogi panie kom. Tomasz Krawcewicz ! Chciałbym, żeby za mową szły czyny a czynami wygląda bardzo kiepsko. Wszędzie pełno tzw. " rajdowców " głównie największe zagrożenie stwarzają właśnie oni. Muszę powiedzieć, że poza informacjami w internecie na drogach absolutnie nic się nie zmienia, nie tylko w Elblągu, ale praktycznie wszędzie widzi się naruszanie przepisów, tak jw. zbyt duża prędkość, fatalne stany techniczne pojazdów, braki w oświetleniach mimo tak hucznej akcji " światła ", czasami, co drugi pojazd nie prawidłowego oświetlenia, nie włączanie nagminne kierunkowskazów, zbyt małe odległości od pojazdu, niektórzy jadą prawie na styk mimo złych warunków pogodowych i wiele jeszcze innych nieprawidłowości. Dobrze by było, aby pan komisarz poinformował obywateli, kiedy można liczyć na poprawę na drogach?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  mulecki(2019-01-11)
 • a jak tam zmasowana akcja na początku tygodnia przeciwko kierowcom "kaskadowy pomiar prędkości "? Czyżby pogoda popsuła szyki ? Tak nam przykro. .. Bueeheheheehe
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Kierowcy(2019-01-11)
 • Jak długo żyję to zawsze zimą się gdzieś chowają i są prawie niewidoczni. Wiosną zapewne trochę się będą może, gdzieś pokazywać. Dobrze by było, żeby tak wszyscy pracujący mogli zimą się op. .ać.
Reklama