UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Przygotowanie do matury – nie odkładaj tego na później

2019-10-24
07:00
 
Przygotowanie do matury – nie odkładaj tego na później

Nie warto. Na co natomiast warto postawić? Na systematyczną pracę, która – choć brzmi nudno – zapewni wstęp na wymarzony kierunek medyczny. Kursy przygotowawcze do matury z biologii oraz chemii pomogą odpowiednio przygotować się do tego ważnego egzaminu. Czym różnią się od lekcji w szkole? Czy potrzebne są tylko słabszym uczniom? Co można dzięki nim osiągnąć?

Zakuć, zdać, zapomnieć?

Niestety, ta metoda nigdy nie zdaje egzaminu. Tak samo, jak osoba, która ją stosuje. Obecne egzaminy maturalne są tak skonstruowane, żeby uczeń wykazał się takimi umiejętnościami, jak analizowanie, badanie związków przyczynowo – skutkowych, interpretacja wyników oraz materiałów źródłowych.

- Uczenie się na pamięć to największy błąd. Jeśli umiesz, ale nie rozumiesz, to polegniesz – przestrzega Dawid Wyrozębski, który od lat przygotowuje do uczniów i prowadzi DWMED, czyli kursy przygotowawcze dla maturzystów, którzy wybierają się na kierunki medyczne.

Jak przekonuje wszystkiego można się jednak nauczyć, to kwestia ćwiczeń, praktyki oraz... ilości rozwiązanych zadań maturalnych.

 

Dobry nauczyciel pomoże spełnić marzenia

Żeby dostać się na kierunek lekarski, stomatologię, weterynarię czy farmację, trzeba dobrze się przygotować do matury. Bardzo często lekcje w szkole nie wystarczą, aby osiągnąć wysokie wyniki, zazwyczaj nie ma aż tyle czasu, aby dokładnie przerobić wszystkie działy biologii oraz chemii na poziomie rozszerzonym. Poza tym uczeń często potrzebuje kogoś, kto wytłumaczy mu dane zagadnienie indywidualnie i dobierze odpowiednią metodę nauczania.

- Podczas pracy z korepetytorem uczeń nie tylko uczy się poprawnie formułować odpowiedzi, wyciągać wnioski, logicznie oraz analitycznie podchodzić do zadań oraz właściwie argumentować. Korepetytor pokazuje, jak uczyć się efektywnie i tak dobiera zadania, żeby pogłębił swoje zainteresowania. Jest kimś, kto sprawia, że uczeń widzi sens w tym, co robi – opowiada Dawid Wyrozębski, który od dziesięciu lat zawodowo przygotowuje młodych ludzi do matury.

 

Przygotowanie do matury – kiedy zacząć?

Jak radzi Dawid Wyrozębski im wcześniej, tym lepiej.

- Najlepszym momentem do rozpoczęcia nauki jest pierwsza klasa liceum. Wtedy też uczeń będzie miał wystarczająco dużo czasu na dokładne przerobienie całości materiału i rozszerzenie go o wiedzę z zakresu literatury, której nie masz w szkole – dodaje prowadzący kursy przygotowawcze do matury.

To, czy uczniowi uda się dostać na wymarzone studia w dużej mierze zależy od jego sumienności oraz zaangażowania. Niemniej osoba, która przeprowadzi go przez ten proces jest kluczowa.

- Dwa czynniki, które składają się na sukces to dobre ukierunkowanie i naprowadzenie przez korepetytora oraz własne przygotowanie na każde zajęcia – wyjaśnia Dawid Wyrozębski. - Korepetycje to świetne uzupełnienie i poszerzanie wiedzy, korepetytor skupia się na wdrażaniu prawidłowego analizowania i argumentowania wypowiedzi, nabyciu umiejętności formułowania odpowiedzi, integrowania i wykorzystywania wiedzy z różnego zakresu.

 

Więcej na temat kursów do matury znajdziesz na stronie www.kursydwmed.pl

 

----------Art. promocyjny----------

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl