UWAGA!

Przyjdź na casting, zagraj w filmie

2012-07-30
Aktualizowany 2012-08-04 08:41
Elbląg, Przyjdź na casting, zagraj w filmie

Znasz ciekawą historię, anegdotę, zdarzenie, którego fabuła związana jest z Elblągiem lub jego okolicami i równocześnie chcesz zagrać w filmie? Weź udział w castingu do produkcji Marty Deskur i Joanny Pawluśkiewicz. Casting już w weekend (4-5 sierpnia) w Krużganku Galerii EL.

Z opowieści elblążan powstanie scenariusz trzech ostatnich odcinków głośnego i do tej pory nieistniejącego serialu telewizyjnego, który nigdy nie został zrealizowany z niewiadomych przyczyn. Po latach, dwie artystki z Krakowa, Joanna Pawluśkiewicz i Marta Deskur podejmują się na nowo przywrócić jego światło. W ramach projektu „Przebudzenie”.
       - Już od ponad miesiąca napływają zgłoszenia do castingu, opowieści i historie dotyczące elblążan, telefony i pytania: „Na czym polegać będzie casting?”, „Kto może wziąć w nim udział?”, „Co trzeba przygotować?”, „W co się ubrać?”, „Czy są ograniczenia wiekowe kandydatów?” - mówi Karina Dzieweczyńska, kuratorka projektu „Przebudzenie”. - Zainteresowanie jest spore, a historie różne, zarówno pod względem długości tekstów – czasem bardzo krótkie, niekiedy wręcz podesłane tylko zwykłe CV ze zdjęciem, a czasem wyjątkowo rozbudowane – niemalże wypracowania, czy referaty na kilka stron formatu A4. Treść oczywiście rozmaita - kontynuuje kuratorka. - Od lapidarnych i zabawnych zdań – e-maila taty zgłaszającego do castingu swoją córkę „niebieskooką sześcioletnią blondynkę, urodzoną w Elblągu”, przez refleksje poszukiwań swojego miejsca w życiu – tu kilkustronicowa historia zahacza o Chojnice, Bydgoszcz, by znaleźć swój finał i spełnienie w Elblągu, aż po spisaną odręcznie historię miłości, która wydarzyła się na Wzgórzu Marii, ujętą niemalże w formułę baśni, czy legendy. Nadesłano też konkursowe prace uczniów na temat: „Patriotyzm codzienności, czyli życie codzienne elblążan w stanie wojennym”, wśród których poznajemy niełatwą ówczesną codzienność elblążan. A to tylko wycinek tego, co napłynęło w odzewie na casting - zaznacza Karina Dzieweczyńska.
       Sam casting będzie swobodną rozmową z Martą Deskur i Joanną Pawluśkiewicz, która z zebranych już historii i tych, które jeszcze spisze, stworzy scenariusz z myślą o Elblągu i elblążanach.
       - Zachęcam do udziału w tym projekcie, każdy ma szansę na wakacyjną przygodę z filmem. Wystarczy przyjść na casting i porozmawiać z artystkami. Zapewniam, że nie będzie recytacji wierszy i egzaminów - zachęca kuratorka projektu "Przebudzenie". - Wybrane osoby, znajdą się na prawdziwym planie filmowym, próby i zdjęcia planowane są w terminie od 15 do 20 sierpnia.
      
       Więcej informacji na temat projektu „Przebudzenie” na stronie: www.przebudzenie.art.pl oraz na facebooku.
       Casting: 4 i 5 sierpnia w godz. 13-18, Krużganek Galerii EL
      
       Organizator „Przebudzenia – przed końcem świata”: Centrum Sztuki Galeria EL.
       Projekt „Przebudzenie – przed końcem świata” dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
      
oprac. A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • a ile płacicie za udział?
 • Galeria otrzymała za Projekt „ Przebudzenie – przed końcem świata” kasę w wysokości 100.920,00 zł ciekawi mnie na co ta kasa poszła? na sprzęt czy gaże dla "reżyserów" a za udział płacicie czy szukacie naiwniaków którzy pomogą wam zarobić. o matko! Ludzie nie badzcie nawini, żadna sława z udziału a oni kasa zarobią. Już mogliby coś dać za dobra historyjkę!
 • "szansę na wakacyjną przygodę" i to ma niby zacheci? buhahah Karina! nie żałuj kasy! przeciez wiadomo ile dostaliscie :-D
 • Nikt wam nie każe tam iść. Dla was już nie ma ratunku! Precz z narzekaniem i hejterami!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  a ja przyjde(2012-07-30)
 • Film realizowany jest przez CS Galerię El w Elblągu oraz Martę Deskur i Joannę Pawluśkiewicz, w ramach etapu projektu - "Przebudzenie przed końcem świata". Raczej tak powinno brzmieć zdanie na plakacie - wstyd Galerio
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  podskoki z facebooka(2012-08-05)
 • za udział się ni płaci tylko jak się dostaniesz to 60zł za rok
Reklama