UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Przypadek czy powołanie?

2011-05-31
09:30
Przypadek czy powołanie?
Fot. Łukasz Witowski. Szkolenie językowe, Warszawa 2011 r.

Zawód nauczyciela daje ogromne możliwości. Znajomość języka otwiera perspektywę rozwoju, podnoszenia kwalifikacji, ale także pozwala zdobyć doświadczenie nie tylko w Polsce, ale również za granicą. Przykładem jest młody nauczyciel języka angielskiego z elbląskiego gimnazjum nr 2 im. Sybiraków i szkoły językowej – Łukasz Witowski.

Jak postrzega Pan obecnie zawód nauczyciela? Czy widoczne są zmiany na przestrzeni ostatnich lat?
       Jest trudny, ale pełen wyzwań. Jeden z trudniejszych, ale jest także wiele momentów, które zwracają trud i wysiłek, wynagradzają trudne sytuacje. Jeszcze brakuje świadomości społecznej na temat roli jak i wagi tego zawodu oraz nakładu pracy. Brakuje szacunku dla pracy, które postrzegana jest jak kiedyś. Ale jest dużo bardziej dynamiczny, nowe obowiązki związane z podstawami programowymi, nowinki technologiczne. Samo nauczanie języków obcych bardzo się zmieniło w ostatnim 10-leciu. Konwersacje i komunikacja coraz częściej goszczą na naszych lekcjach. Dla przykładu w Gimnazjum nr 2, gdzie uczniowie klas drugich potrafią rozmawiać w języku obcym na poziomie KET, PET. W przyszłym roku tworzymy również klasę językową, gdzie przewidujemy jedną godzinę konwersacji w języku angielskim tygodniowo. Obecnie nauczyciel to bardzo dobry menager. Liczy się umiejętność planowania własnego czasu, samokrytyczne spojrzenie na pracę, umiejętność pracy z ludźmi, ciągły rozwój zawodowy.
      
       Praca w tym zawodzie to przypadek, czy powołanie?

       Przypadek i powołanie (uśmiech). Studiowałem historię i nie myślałem poważnie o byciu nauczycielem, do czasu wyjazdu za granicę na drugim roku. Odkryłem, że podróżowanie to olbrzymia przygoda do której kluczem są języki obce. Po powrocie zacząłem studia filologiczne. Dodatkowo moje zainteresowania to fotografia i żeglarstwo. Moja praca zawodowa idealnie z nimi współgra.
      
       Jakie są Pana plany na najbliższe wakacje?

       Zamieniam słowa w czyn. Jadę uczyć, podróżować, fotografować, zwiedzać następny kraj – Irlandię.
      
       Należy pamiętać, że sama znajomość języka nie wystarczy, a uprawnienia nauczycielskie podparte są wiedzą z zakresu metodyki nauczania. W naszym mieście możliwość zdobycia niezbędnej wiedzy do wykonywania zawodu nauczyciela daje Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych. Uczelnia powadzi trzyletnie studia licencjackie w zakresie filologii angielskiej. Po trzech latach nauki słuchacze otrzymują dyplom ukończenia Kolegium, a po obronie pracy licencjackiej dodatkowo tytuł licencjata filologii angielskiej Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Gdańskiego i mogą ubiegać się o przyjęcie na uzupełniające studia magisterskie dowolnej uczelni na świecie.
       W odróżnieniu od innych uczelni Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych w Elblągu zwolniło wszystkich starających się o przyjęcie z opłaty rekrutacyjnej oraz daje gwarancje stałej wysokości czesnego przez cały okres studiów. Oferuje zarówno wysoki poziom nauczania, wykwalifikowaną kadrę, dogodne warunki, jak i odpowiednią atmosferę pracy. Uczelnia może się pochwalić największą liczbą studentów filologii angielskiej spośród wszystkich nauczycielskich kolegiów języków obcych w kraju.

       --------------------- Reklama ---------------------
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl