UWAGA!

Przystanek Elbląg

 
Elbląg, Janusz Palikot na elbląskiej starówce
Janusz Palikot na elbląskiej starówce (fot. Anna Dembińska)

Janusz Palikot, kandydat na prezydenta Polski, jest obecnie w trasie. Na jego mapie znalazł się również Elbląg. To tu szef Twojego Ruchu spotkał się z dziennikarzami, później pojawił się w spółdzielni niewidomych Elsin. Przedtem był jeszcze w Tczewie oraz w Nowym Dworze Gdańskim. Zobacz więcej zdjęć.

Janusz Palikot zaczął kampanię wyborczą i ruszył w trasę po kraju. Jeszcze w środę był na Pomorzu, w czwartek najpierw pojawił się w Tczewie, później w Nowym Dworze Gdańskim, gdzie spotkał się z mieszkańcami. W Elblągu najpierw spotkał się z dziennikarzami na elbląskiej starówce, gdzie opowiadał o swoim pomyśle na kraj, który nazwał "Plan dla Polski".
       Jak mówił lider Twojego Ruchu najważniejszym jego punktem jest tworzenie nowych miejsc pracy, z czym wiąże się podniesienie kwoty wolnej od podatku (obecnie są to 3 tys. zł rocznie, Palikot chciałby, żeby było to sześć tysięcy zł), likwidacja Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oraz Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, czy wprowadzenie "firma na próbę".
       Mówił również o potencjale, jaki niesie ze sobą polska kultura, która święci triumfy na całym świecie.
       - Można by to wykorzystać do zmiany wizerunku – mówił Janusz Palikot. - Dzięki temu za te same produkty, za te same jabłka czy meble, można uzyskać więcej pieniędzy. To na tym polega dziś patriotyzm, buduje się go przez normy kulturowe.
       Wspomniał również o szansie Polski, która według niego ma szansę przestać być "chłopcem do bicia" w związku z sytuacją na wschodniej Ukrainie. Gdzie Palikot jej upatruje? W decyzji brytyjskiego ministra, który wysłał angielskie wojsko po to, by szkoliło ukraińskich wojskowych.
       - W ten sposób nie tylko Polska się angażuje, ale i inne kraje, do których my się dołączamy i razem tworzymy realny opór wobec polityki Putina. Mam nadzieję, że z tej szansy skorzystamy – mówił szef Twojego Ruchu.
       Później Janusz Palikot pojechał do spółdzielni niewidomych Elsin. Jak usłyszał o sytuacji zakładu? Na spotkaniu dla przedsiębiorców w Warszawie - to tam poznał Ryszarda Waranowa, obecnego prezesa tej jednostki, który poprosił go o pomoc.
       - W tej konkretnej sprawie, którą przedstawił pan prezes, a więc w sytuacji, gdzie zobowiązania wobec ZUS-u spowodowały, że PFRON nie wypłaca należnych kwot i "wpycha" zakład w kłopoty finansowe zażądamy od ZUS-u ratalnego rozliczenia. Wtedy długi będzie można dopasować do dochodów zakładu, który będzie mógł je spłacać małymi sumami – mówił Palikot. - Chcemy doprowadzić do tego, żeby PFRON na tej podstawie uznał to regulowane zobowiązania i nie skorzystał z "furtki" nie płacenia tych składek. Nie wiem czy się to uda, czy nie, ale trzeba próbować. Będziemy podejmowali działania, żeby doprowadzić do spotkania. Miejmy nadzieję, że ZUS i PFRON ulegną tej presji. Przygotujemy w tej sprawie interpelację, jeżeli to nic nie da wtedy złożymy inicjatywę ustawodawczą. Wystarczy jedno zdanie, że jeżeli zostało zawarte porozumienie z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych uznaje się, że zobowiązania są regulowane.
       10 maja odbędą się wybory prezydenckie, jako pierwszy w Elblągu pojawił się Janusz Palikot, w poniedziałek, 2 marca, do Elbląga zawita Andrzej Duda, kandydat Prawa i Sprawiedliwości.
      
      
mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Coś palił?
 • Najwyraźniej pan Palikot pomylił stanowisko o które zabiega. To o czym mówi to jest w gestii Premiera a nie Prezydenta. Zresztą nie on jeden myli uprawnienia Prezydenta w RP.
 • Niestety prawda jest taka, że żaden z kandydatów albo nie wie co leży w gestii prezydenta, albo po prostu świadomie okłamuje wyborców.
 • Palikot się skonczył.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  13
  4
  Kotzazbestu(2015-02-26)
 • Wkleję to co napisałem w podobnym równie śmiesznym artykule: Elsin nie przypadkowo. Palikot zmienia zdanie co chwila, aby przypasować społeczeństwu. Na początku był w zgodzie z krzyżem, nagle krzyż musi zniknąć. Proszę wpisać w google "palikot kiedyś i dziś", internauci potrafią znaleźć to co ten cymbał gadał kilka lat temu a co gada teraz. Po trzecie jest spłukany z kasą, sporo hajsu poszło na jego promocje. Tak samo spłukani są Ci, którzy organizowali imprezy w okręgach.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  13
  1
  Spust_krokodyla(2015-02-26)
 • Powinien zawitac też do Braniewa do swojego kumpla.
 • O swoim kumplu już dawno zapomniał. O kumplach z Elbląga też zapomniał, dlatego palikoty z Elbląga zniknęły razem z kandydującą Białkowską.
 • Fajnie razem zajaramy skręta.
 • Polskie zoo ciąg dalszy. Kameleon raz rozowy raz zielony raz w kratke. Taki falszywy.
 • Napisali, że SUS żąda 200 tyś zł zaległości składkowej od Twego Ruchu posuwisto-zwrotnego. Czy coś może mówił? dla czego oszukiwali ZUS i dopiero skłócony poseł Palikota doniósł i się wszystko potwierdziło.
 • Jako pierwszy spotkał się z ludźmi z najniższej sfery zarobkowej, nie na salonach, pałacach. .. czy przy dobrym obiedzie, był z realnym pomysłem naprawy kryzysu gospodarczego, jak zwykle polaczki biadolą, że coś chce ugrać. Podłość ludzka nie zna granic, przyjechał źle, nie przyjechał też źle. .. czego wy chcecie ludzie ???
 • panie palikot przestań pan palić głupa!
Reklama