UWAGA!

PWSZ najlepsza w województwie

W tegorocznej edycji rankingu wyższych uczelni „Newsweeka” Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu zajęła pierwsze miejsce w województwie warmińsko-mazurskim. W Ogólnopolskim Rankingu Wyższych Uczelni uplasowała się na 29 miejscu spośród 50 uczelni z całej Polski.

W poniedziałek 12 maja rektor PWSZ w Elblągu prof. dr hab. Halina Piekarek-Jankowska. odebrała w Warszawie dyplom „Newsweeka”.
     W badaniu sprawdzono, jakie studia dają największą szansę na dobrą pracę. W tym celu przebadano ponad 300 firm, uznawanych za najbardziej znaczące, w których zatrudnia się co najmniej 50 pracowników. Głównie brano pod uwagę osoby do 34 roku życia, czyli tak zwane młode kadry. Później sprawdzono w GUS, ilu absolwentów od 1996 roku opuściło daną uczelnię i policzono, jaki odsetek z nich znalazł zatrudnienie w ankietowanych firmach. Na tej podstawie została ustalona kolejność w rankingu.
     Ranking skierowany jest głównie do młodych ludzi, którym marzy się korporacyjna kariera w dużej firmie i wybierają studia, kierując się tym, by po studiach znaleźć dobrze płatną, interesującą pracę i nie zabiegać o nią zbyt długo.
MB
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • No proszę w 2005 I miejsce, w 2006 III a teraz 29 jest już sukcesem; )
 • 29 miejsce w kraju to bez rewelacji. .. ja pamiętam jak była na medalowych miejscach, potem w pierwszej 10.. .a ile jest w naszym wojeówdztwie WSZ???:/
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  bbbbbbbbbbb(2008-05-14)
 • No to niech teraz ci wszyscy, którzy byli przeciwko Prof. Z. Walczykowi zastanowią się nad swoja postawą i biją w pierś, zwłaszcza ci co spisek organizowali … . ! To za jego kadencji bycia Rektorem, PWSZ za jęła w 2005r- I miejsce, 2006r- III miejsce w rankingu Państwowych Wyższych Uczelni Zawodowych według Rzeczpospolita Perspektywy! Najważniejsze, że nie dopuścił do uzależnienia naszej PWSZ od UM i całej świty jaśnie nam panu_ącego. Brawo za pozbycie się Mańkuta, który … … …
 • Ale wtedy to byl ranking Polityki a nie newsweeka. Tu chyba po raz pierwszy w ogole uwzglednili nasza uczelnie. Wiec moim zdaniem jest sie z czego cieszyc :D
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  kasika(2008-05-14)
 • Za czasow prof. Walczyka to byl "Ranking Panstwowych Wyzszych Uczelni Zawodowych", a ranking wspomniany w artykule to "Ogólnopolski Ranking Wyższych Uczelni". Nie tylko Zawodowych.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  pstryk(2008-05-14)
 • gratulacje !!! nie obniżajcie poziomu ! elbląg jest stolicą warmii i mazur !!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  karlkorsten(2008-05-14)
 • do Pana obrażającego mańkutów, bycie leworęcznym nie jest ułomnością a co do PWSZ-tu idą w dobrym kierunku tak trzymać ale oprócz nowych kierunków studiów powinno być także więcej robione dla studentów.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  student PWSZ / już pracujący /(2008-05-14)
 • Trochę mało rzetelne informacje są w tym artykule... Ranking ze strony newsweeka wygląda następująco: www.newsweek.pl
 • Ciesze sie ze PWSZtka jest az tak wysoko. Robilam tu licencjat i musze przyznac ze poziom byl bardzo wysoki, Przynajmniej na filologii angielskiej. Teraz koncze magisterke w Olsztynie na uwm-ie i w porownaniu doElblaga to cieniutko jest. .. szkola, poziom nuczania, wykladowcy(w wiekszosci), przepisy, traktowanie studentow wElblągu jest pierwsza klasa. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  alumia(2008-05-14)
 • metodologia tych badań jest skrajnie dziwaczna. jesli PWSZ jest wyzej niz UG, UMK to cos tu jest nie tak
 • jeżeli ktoś nie jest na tyle inteligentny, żeby wiedzieć -- UG i UMK nie są w naszym województwie. .. ..
 • tu jest błąd, 29 miejsce spośród 120 a nie 50 uczelni, to chyba różnica. I z takiego miejsca nalezy sie cieszyc, w tym rankingu nie wiedzę UWM w Olsztynie, czyzby było z nim tak cienko??, a moze nie zauważyłam. .. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  bigotka(2008-05-14)
Reklama