UWAGA!

Radni PiS mówią "nie"

 
Elbląg, Radni Prawa i Sprawiedliwości mówią nie m.in. dla podwyżek na wywóz odpadów
Radni Prawa i Sprawiedliwości mówią nie m.in. dla podwyżek na wywóz odpadów (fot. Anna Dembińska)

Proponowanej 30-procentowej podwyżce opłat za odpady komunalne w mieście oraz tzw. rolowaniu kredytu. Ponadto podczas dzisiejszej (20 grudnia) sesji Rady Miejskiej chcą zgłosić inicjatywę uchwałodawczą dotyczącą 90-procentowej bonifikaty przy przekształceniu użytkowania wieczystego na prawo własności lokali mieszkalnych.

Tuż przed rozpoczęciem sesji radni klubu Prawa i Sprawiedliwości zapowiedzieli, że ich zgody na podwyżkę opłat za wywóz odpadów o 30 procent, nie będzie.
       - Najpierw trzeba zrobić audyt i sprawdzić, czy nie można poszukać oszczędności w systemie gospodarki odpadami - stwierdził radny Paweł Kowszyński. - Jeśli to nic nie przyniesie, należy rozważyć podwyżki.
       Radni PiS są też na "nie", jeśli chodzi o rolowanie kredytu, a tak określają propozycję prezydenta dotyczącą restrukturyzacji zadłużenia miasta.
       - Przenoszenie spłaty zadłużenia miasta na kolejne pokolenia to jak gra w gorącego ziemniaka - mówił radny Piotr Opaczewski. - To nie jest dobre rozwiązanie. Długi należy spłacać na bieżąco, szukając pieniędzy w samorządzie.
       Ze strony klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości popłynęły i dobre wiadomości.
       - Podwyżek cen energii nie będzie, rząd zapowiedział, że nie będzie zgody na takie rozwiązanie. Wysyłanie więc apeli, o jakich słyszeliśmy, jest bezcelowe - stwierdził radny Marek Pruszak, który przy okazji zapowiedział, że podczas dzisiejszej sesji klub Prawa i Sprawiedliwości zgłosi inicjatywę uchwałodawczą dotyczącą 90-procentowej bonifikaty przy przekształceniu użytkowania wieczystego w prawo własności lokali mieszkalnych.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • A co na to Pan Przecinający Wstęgi ? Bo jak chodzi o podwyżkę za użytkowanie wieczyste to już odtrąbiona, dostaliśmy nowe ''propozycje'' (ha ha ) pocztą.
 • A te wszystkie domniemane powody podwyżek cen za wywóz śmieci, pochodne wynikające z podwyżek cen energii ?? i inne, to zwykła polityczna nagonka. Celem jest osłabianie PiSu w nadchodzących wyborach
 • Klub PIS, szkoda że dopiero teraz, staje się prawdziwą opozycją. Lepiej późno niż wcale. Po tamtej stronie nie ma na kogo zwrócić uwagi. Ich symbolem stanie się chyba były komendant, wchodzący w. .. .obiema rękami. A Komisja finansowa, to dopiero talent.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10
  16
  Wstyd.Zawybory.(2018-12-20)
 • Ze strony klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości popłynęły i dobre wiadomości. .. do redaktora A zmień pracę bo mam wrażenie że jesteś marionetką w czyichś rękach.
 • Jakoś PiS nie był taki przeciwny podnosząc opłatę środowiskową 11-krotnie. Ale to Oni podnosili więc "musieli" a teraz będą krzyczeć na NIE, bo ktoś inny jest ZMUSZONY podnieść. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  25
  13
  ehhhh(2018-12-20)
 • " - Najpierw trzeba zrobić audyt i sprawdzić, czy nie można poszukać oszczędności w systemie gospodarki odpadami - stwierdził radny Paweł Kowszyński. - Jeśli to nic nie przyniesie, należy rozważyć podwyżki. " Dokładnie TAK.
 • Pisowcy mącą totalnie?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  18
  19
  totalna(2018-12-20)
 • No i jak wyborcy Platformy Oszustów ? Zobaczymy co potraficie zrobić dla ludzi a nie jak dotychczas dla siebie. No i będziecie jak w Warszawie dwulicowi ? Raz tak raz tak. I proszę mi wytłumaczyć jak to z waszym Bolkiem Wałęsą jest - tak to jedzie na prezydencie w każdy możliwy sposób i jednocześnie skamle u prezydenta żeby go zabrał do USA. Czy ma on kawałek twarzy ? Bo pod deklem to ma narąbane równo żeby na takim pogrzebie ubrać Tshirta
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  22
  26
  wredny_typ(2018-12-20)
 • Oczywistą prawdą jest to, że PiS roluje podwyżki energii na po wyborach do Sejmu. Ekonomii nie da się oszukać, ktoś musi zapłacić za większe koszty produkcji prądu wynikające ze wzrostu cen węgla i opłat za emisję CO2.Powrót do socjalistycznej gospodarki nakazowej musi się skończyć katastrofą.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  28
  16
  znaffca(2018-12-20)
 • A elblążanie jak zwykle, tak jakby czas się zatrzymał i u nas wciąż jest PRL. Skoro nie rozumieją, że nikt nam niczego nie da za darmo, a więc, aby ponieść mniejsze koszty to trzeba zacząć szukać oszczędności i gospodarności u siebie. Radni PiS jak i cała ta partia zachowują się jak dzieci w piaskownicy i wciąż skarżą na innych i tam widzą zło. Walczą ze wszystkim, nawet na nazwami ulic czy pomnikami, niezgodnymi z ich pojęciem prawa i sprawiedliwości.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  30
  18
  Kubuś(2018-12-20)
 • Polacy chcecie być bogaci? Chcecie płacić dwa razy mniej za prąd, gaz ogrzewanie paliwo i ciepłą wodę? GEOTERMIA!!!!!
 • popis to zło!!!
Reklama