UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Radni zgodzili się na połączenie szpitali

 
Elbląg, Radni zgodzili się na połączenie szpitali
(fot. AD, archiwum portEl.pl)

Szpital Miejski im. świętego Jana Pawła II  - tak będzie nazywała się placówka, która powstanie z połączenia Elbląskiego Szpitala Specjalistycznego przy ul. Komeńskiego ze szpitalem przy ul. Żeromskiego. Za połączeniem głosowało dzisiaj na sesji 24 radnych, jeden wstrzymał się od głosu. 

Decyzja Rady Miejskiej oznacza, że szpital przy ulicy Żeromskiego zostanie przejęty przez szpital przy ul. Komeńskiego. Całością przez najbliższe miesiące, do czasu ogłoszenia konkursu na stanowisko dyrektora nowej placówki, będzie kierował Mirosław Gorbaczewski, dotychczasowy dyrektor Elbląskiego Szpitala Specjalistycznego przy ul. Komeńskiego.
       - Wiem, że jest to dopiero początek drogi, ale wierzę, że razem ze wszystkimi pracownikami postaramy się przede wszystkim podnieść jakość usług medycznych, a jeśli chodzi o całą naszą firmę, to przy wsparciu organu tworzącego i pozyskaniu środków unijnych, wierzę, że uda nam się poprawić infrastrukturę, byśmy mieli lepsze warunki do leczenia naszych pacjentów – mówił Mirosław Gorbaczewski tuż po podjęciu decyzji przez radnych.
       Zasady łączenia dwóch miejskich szpitali wypracował powołany w lutym przez prezydenta zespół, w którego skład wchodziło 31 osób, wśród nich radni, przedstawiciele dyrekcji szpitali, lekarzy, pielęgniarek, związkowcy i urzędnicy. Pozytywną opinię wyraził NFZ oraz trzy spośród pięciu związków zawodowych (oba ze szpitala przy ul. Komeńskiego i jeden z trzech ze szpitala przy Żeromskiego).
       Projekt zmian przewiduje, że przez trzy lata od połączenia nie zmieni się liczba „białego personelu”, zostaną też w ciągu 2,5 roku wyrównane w górę płace osób zatrudnionych dotychczas na tych samych stanowiskach w obu szpitalach. Liczba etatów niemedycznych zmniejszy się o 16,5 (przy 650-osobowej załodze obu szpitali).
       Najpóźniej w listopadzie powinien być zarejestrowany w sądzie nowy szpital, który będzie nosił nazwę Szpital Miejski im. Jana Pawła II (o szczegółach tego zapisu radni dyskutowali kilkadziesiąt minut!). Co dalej?
       - Musimy się zająć w pierwszej kolejności przygotowaniem wniosków o środki unijne na budowę nowoczesnego bloku operacyjnego, potem czeka nas przenoszenie oddziałów, sprawy integracyjne, związane z programami informatycznymi. Już jesienią będzie ogłoszony pierwszy konkurs - dodaje Mirosław Gorbaczewski. - Z załogą się powoli zaprzyjaźniamy, zaczynamy się dobrze rozumieć. Myślę, że i dla pracowników placówki przy Żeromskiego jak i przy Komeńskiego połączenie to będzie dobra decyzja.
       Miasto planuje przeznaczyć do 2020 roku 47 milionów złotych na inwestycje w połączonym szpitalu, z czego około 40 mln ma pochodzić z funduszy unijnych. W rozwiązaniu wypracowanym przez zespół ds. połączenia szpitali promowane jest rozwiązanie, że to placówka przy ul. Komeńskiego będzie miała blok operacyjny i wszystkie oddziały zabiegowe, a także wewnętrzny, pediatryczny i rehabilitacji kardiologicznej. W szpitalu przy Żeromskiego swoją siedzibę ma mieć oddział okulistyczny, psychiatryczny, chorób płuc, rehabilitacji ogólnej, detoksykacji, chorób zakaźnych i Zakład Opiekuńczo-Leczniczy.
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama