UWAGA!

Radny Witold Strzelec: Kto mydli oczy mieszkańcom Elbląga?

 Elbląg, Witold Strzelec
Witold Strzelec (fot. AD)

Poruszony wypowiedzią rzeczniczki Urzędu Miejskiego, która wywołała temat dotyczący inwestycji w parku Modrzewie (można je tam przeprowadzać czy też nie?) radny Platformy Obywatelskiej Witold Strzelec zabiera głos. Poniżej publikujemy jego oświadczenie.

"Mam przed sobą dwa dokumenty. Oświadczenie Rzecznika Urzędu Miejskiego informujące, że na terenie Parku Modrzewie nie można wykonywać żadnej inwestycji oraz Umowę nr 74/ZP-WZP-86/2009 z dnia 6.11.2008r. podpisaną przez Prezydenta Henryka Słoninę na wykonanie inwestycji w Parku Modrzewie. Kto teraz mydli oczy mieszkańcom Elbląga – pyta w ripoście radny PO Witold Strzelec.
       Prezydent Miasta nie posłuchał ostrzeżeń Rzeczniki Urzędu Miejskiego i mimo wprowadzonego przez Joannę Urbaniak zakazu inwestycji na terenie Parku Modrzewie zrealizował przebudowę hotelu Modrzewie na placówkę opiekuńczo-wychowawczą. Stosowna umowa w tej sprawie została zawarta 6 listopada 2008r. W zakresie prac zleconych wykonawcy była m.in. przebudowa jednej ścieżki parkowej na drogę dojazdową, mimo, że jak Nas zapewniła Rzeczniczka UM Park jest objęty nadzorem konserwatorskim.
       To nie jedyne złamanie zakazu inwestycji w Parku Modrzewie. Na mocy innej umowy prowadzone były prace budowlane związane z wymianą nawierzchni boiska obok „szkoły-budowlanki”.
       Ostatnia inwestycja, którą też oficjalnie zapowiedzieli przedstawiciele UM. W Parku Modrzewie środkami finansowymi pozyskanymi od elbląskiego oddziału firmy ENERGA ma być zrealizowana budowa nowego placu zabaw dla dzieci. "
      
Witold Stzrelec, radny PO
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Pan Radny "Ameryki" nie odkrył. Ale miło wiedzieć że teraz jak jest czas wyborów to radni "nagle" odzyskali głos. A gdzie byli panowie "radni" jak "Niemiłościwie" nam panujący w UM robił co chciał ?. Nie jestem złośliwy. Tylko nagle pan radny nas informuje o tym fakcie, jak jest czas wyborów.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Wk...ny(2010-09-21)
 • Istna kołomyja. Kto następny zdementuje?
 • Radny Strzelec bardzo aktywnie uczestniczył w radach, tylko że chodziło o słupki, za późno wprowadzane uchwały, "kawałek miedzy" itp po wyciśnięciu nic z tych występów nie wynika. Jak mawiają politycy gadaj byle co byle nazwisko było w mediach ktoś zapamięta - na takich zasadach wybieramy radnych. Nigdy nie znalazłem w tendencyjnych podzielonych mediach obiektywnego wywiadu, życiorysu, pomysłów, możliwości radnych wybór na zasadzie gada to dobry nie ważne co
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  z polski(2010-09-21)
 • Ale ten ośrodek nie POwstał w ciągu jednego tygodnia. Zresztą dosyć ładny obiekt, nie wsPOminajć speluny, jaka tam była POprzednio. W czym masz problem śmieszny POityku, że wreszcie jest zrobiony POrządek. O. .. nie widzę Platformy przy władzy w ty6m mieście, dziwni ludzie, jak ich przywódca.
 • No patrz, nawet to co jest dobre, przeszkadza piep. .. liberałom z PO. POOOOwiązą Nas, jak nic.
 • No masz! Nagle się wszyscy polytycy ocknęli i zamartwiają się losami swego ludu! Strach przed utratą koryta?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  LeSeFer(2010-09-21)
 • Inwestycje były poczynione w obiekty już istniejące w Parku. A nie zabudować park nowym obiektami! Niech pan Nowaczyk czyni inwestycje na nowych terenach typu Modrzewina, a nie wycina i niszczy ostatni skrawek zieleni na Zawadzie. Odda obiekt w ręcę prywatne, a ludzie starsi i dzieci nie będą miały gdzie wówczas spędzać czasu wolnego- bo za przyjemność w aquaparku trzeba zapłacić.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  kokoooo(2010-09-21)
 • panie strzelik nie wstyd panu przed wyborami mącić mieszkańcom w głowach? zaś jestem przekonany że elblążanie wyłączając co poniektórych posiadają własną godność oraz znacznie wyższe iq CO pan ZROBIŁ dla ELBLĄGA?! Sięgając pamięcią wstecz sądzę że NIC!
 • I bardzo dobrze, że tamtejszy plac zabaw doczeka sie remontu. Ale to przecież nie jest żadna budowa, tylko MONTAŻ INSTALACJI w istniejącym już tam placu. Tak samo ośrodek wychowawczy to nie była inwestycja polegająca na budowie tylko ADAPTACJI na ośrodek istniejącego tam już od lat hotelu i rozbiórki konstrukcji hali nigdy nie dokończonej. I pewnie na to konserwator też musiał wyrazić zgodę. co innego montaz instacji a co innego budowa z ingerencją w park. Dla mnie oczy mydli Strzelec, jak przyjąć jego "sposób myślenia" to nawet nowych ławek nie bedzie można tam postawić ani oczka wodnego zrobić, bo to przecież "inwestycja"?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  waldorf(2010-09-21)
 • Trzeba przyznać Słoninie, że jest konsekwentny. Najpierw był przeciw aquaparkowi bez powodu, potem przeciw ponieważ ma zamawiać jakąś dokumentację na basen mimo, że jeszcze nie otrzymał wyników badania wód gruntowych w okolicach Moniuszki/Spacerowej a tam przecież przy deszczowych dniach "co nieco" spływa z cmentarza do Kumielki. Teraz jest przeciw aquaparkowi dla zasady bo wszystko co zaproponuje ktoś inny niż on sam jest wadliwe z natury i pozbawione sensu. Bardzo umieram z ciekawości jak Prezydent chce rozwiązać dojazd do basenu jeżeli powstanie on tam gdzie obecnie jest basen otwarty. Wywalamy działkowców i wojsko aby poszerzyć Moniuszki czy może przesuwamy rzeczkę aby zrobić estakadę ze zjazdem z Kościuszki. Drugi scenariusz chyba odpada skoro w 2008r. Prezydent zapowiedział ścieżkę rowerową z parku Traugutta Dolinką i właśnie przy otwartym basenie nowo wytyczonym szlakiem do Bażantarni. Pierwsza opcja też osadzona w chmurach - dopiero co wydzierżawił na wiele lat boisko za basenem dla Olimpia2004.Odpędzam tę myśl ale zostaje tylko likwidacja cmentarza. Niebieski.
 • Radny podłapał komentarze internautów i myślał że zabłyśnie. Jak widać nie brakuje też takich którzy potrafią myśleć jak np waldorf.
 • panie strzelec miałą być własna inicjatywa i wyszła KICHA proponuję panu wcześniej konsultować sprawy z waszym kandydatem zabiegającym o ciepły fotelik
Reklama