UWAGA!

Radość w Elbląskiej Szkole Medycznej. Powrót technika farmaceutycznego

 Elbląg, Radość w Elbląskiej Szkole Medycznej. Powrót technika farmaceutycznego

Szkoła Policealna im. Jadwigi Romanowskiej - Medyk z wielką przyjemnością pragnie poinformować o powrocie kształcenia techników farmaceutycznych do naszych szkół! Minister Edukacji Narodowej przywrócił kształcenie techników farmaceutycznych w szkołach policealnych. Zaproponował nowy, rozszerzony program nauczania o 2,5-letnim cyklu kształcenia, zwiększając tym samym gwarancje zatrudnienia.

Od 1 września znowu wypełni się laboratorium chemiczne i „mała apteka” uczniami zafascynowanymi chemicznymi wzorami i siłą farmaceutyków. Cieszymy się, że możemy kontynuować rozpoczęte w 1993 roku kształcenie kadry farmaceutycznej, oparte nie tylko na pasji, ale przede wszystkim profesjonalnym potencjale kadrowym z bogatym doświadczeniem zawodowym oraz nowoczesnej bazie farmaceutycznej w aptekach szpitalnych i miejskich.
       Drugim powodem do radości są prowadzone w szkole prace termomodernizacyjne w ramach projektu RPO W-M 2014-2020, Efektywność energetyczna pn. „Kompleksowa modernizacja energetyczna budynku Szkoły Policealnej im. Jadwigi Romanowskiej w Elblągu”. Dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego wynosi: 1.690.144,95zł. Ponad 700.000 zł. zapewnił budżet Samorządu Województwa W–M.
       A co się zmieni? Temperatura i zasobność portfela szkoły!
       Będziemy mieć miłą i przytulną szkołę z nowym, ocieplonym dachem, nowymi oknami i drzwiami zewnętrznymi, nową instalacją centralnego ogrzewania zasilaną przez pompy ciepła, oświetlać nas będą ledy.

 

Nauka w szkolnych pracowniach zawodowych: technika radiologii, technika masażysty i farmaceutycznego, technika usług kosmetycznych, florysty, opiekuna medycznego i opiekunki dziecięcej, asystenta osoby niepełnosprawnej, terapii zajęciowej, technika sterylizacji medycznej, asystentki oraz higienistki stomatologicznej odbywać się będzie w ciepłej atmosferze zagwarantowanej temperaturą i klimatycznymi wykładowcami.
       Można to sprawdzić osobiście – trwa rekrutacja na nowy rok szkolny 2019/20.
       Informacje na stronie www.medyk-elblag.pl oraz tel. 55 233 63 19.
       Zapraszamy do Medyka!
      
      


      
       -------------reklama--------------

      

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Reklama