UWAGA!

Raport o stanie miasta

 Elbląg, Raport o stanie miasta
(fot. Michał Skroboszewski, archiwum portEl.pl)

Na najbliższej sesji Rady Miejskiej w Elblągu 25 czerwca odbędzie się debata na raportem o stanie miasta za 2019 rok. Wynika z niego między innymi, że na koniec ubiegłego roku zadłużenie Elbląga wyniosło 298 mln złotych. To ponad 70 mln mniej niż jeszcze cztery lata wcześniej.     

Obowiązek opracowania raportu o stanie miasta i przeprowadzenia na ten temat debaty wynika wprost z przepisów ustawy o samorządzie gminnym. Taki obowiązek wszedł w życie w 2018 roku. 

- Mam przyjemność już po raz drugi przedłożyć państwu Raport o stanie Miasta Elbląg. Opracowanie to w sposób rzetelny i kompleksowy prezentuje sytuację naszego miasta i pracę samorządu w minionym 2019 roku. Znajdują się w nim informacje o naszej działalności, w oparciu o realizację polityk, programów, strategii oraz uchwał Rady Miejskiej. Opracowany materiał przedstawia wszystkie ważne obszary życia gospodarczego i społecznego. Jestem przekonany, że dostarczy on Państwu wszelkich niezbędnych informacji na temat naszego miasta i jego potencjału rozwojowego – podkreśla prezydent Witold Wróblewski.

- Raport ma prawie 600 stron i podzielony jest na 16 rozdziałów. Oprócz opisu, charakterystyki miasta i struktury samorządowej przedstawione w nim zostały między innymi szczegółowe informacje dotyczące majątku i finansów miasta, w tym analiza spadku zadłużenia, które zmalało z prawie 370 mln na koniec 2015 roku do 298,30 mln zł na koniec roku 2019 - informuje Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga. 

Na najbliższej sesji Rady Miejskiej 25 czerwca odbędzie się debata na tym raportem, w której udział może wziąć udział każdy mieszkaniec miasta, pod warunkiem że wcześniej taki zamiar zgłosi. O zasadach udziału w debacie przeczytasz tutaj. 

 

Raport o stanie miasta za 2019 rok jest dostępny tutaj

 

 

 

oprac. red. na podst. informacji UM Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Wróblewski do zwolnienia. .. .
 • prezydent miasta powinien być bezpartyjny a wróbelek elemelek bawi się w politykę ogólnopolska i dostaję kopa w du. .. .pee od centrali
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  26
  1
  jaaaaaaaaaaaaaaaaa(2020-06-03)
 • @mariolazzatorza - Popieram. Nic nie robi. dla miasta
 • Czy to dzieło jest autorstwa naszych fachowców, wysokiej klasy ekonomistów z renomowanych, nowoczesnych uczelni, wysokiej klasy managerów, specjalistów w branzy spoleczno gospodarczej, ,którzy poprowadza to miasto ku przyszlosci i wprowadzą w 21 wiek?
 • referendum dla wróbelka i wszystkich radnych POpaprańców
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  27
  4
  pissssaaaaaa(2020-06-03)
 • wróblewski, zielinski, missan do zwolnienia, albo do przekopu mierzei zatrudnić ciekawe czy łopatę potrafią trzymać ?????
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  32
  2
  śwmikołaj sąsiad wróbelka(2020-06-03)
 • I tego zasiedziałego towarzystwa od 40 lat co jątrzy, donosi, knuje i zamiast skupisc się na pracy, skupia się na ludziach będąc zgorzknialym, wrednym człowiekiem, to juz zakrawa na obrzydzenie, czas zejść ze sceny bo za chwilę sie spadnie z hukiem
 • Tak tylko inne MIASTA inwestuja, rozbudowuja się a w Elblągu upadek nic. Referendum kij sekaty i walić po kolei.
 • @NOEL - jedyne co robi ??? rozdaje pierogi na festynie haaaaa
 • może to też pisała firma z Krakowa hehehe
 • Naprawdę potrzebny jest jakiś raport żeby zobaczyć co się dzieje przed domem Bida i brak pomysłu na poprawę Czekamy teraz na premię dla miłościwie rządzących
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  14
  1
  Z i e l a r s k i(2020-06-03)
 • Z artykułu dziennikarskiego napisanego metodą "oprac. red. na podst. informacji UM Elbląg"(1)Jak się ma raport o stanie miasta do prowadzonego właśnie i opublikowanego na platformie zakupowej UM Elbląg postępowania "Opracowanie diagnozy sytuacji społecznej, gospodarczej i przestrzennej Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Elbląga (wraz z wypracowaniem wniosków), która posłuży do przygotowania strategii rozwoju tego obszaru w okresie programowania UE na lata 2021-2027"- czy to są dwie różne perspektywy tego samego czy zupełnie odrębne planistyczne podejście do przyszłości. (2)Debata zaplanowana nad tym co było w 2019 nijak ma się do realiów I półrocza tego roku. To tak jakby w grudniu 1939 omawiać jaki był ten rok - dwa światy, dwie różne perspektywy. Pandemia wywraca do góry nogami wszystkie strategie i zamiary samorządowe. To nowy czas i chyba o tym powinna być debata. (3)I na koniec rzecz o szacunku dla pracownika - proszę przewinąć plik z Raportem o stanie miasta 2019,na końcu napisano, że opracował go Prezydent Miasta! Sam? Doprawdy!? Ani słowa o wysiłku jaki włożyli w to pracownicy uM????
Reklama