UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Rektor będzie profesorem

Elbląg, Rektor będzie profesorem

Zbigniew Walczyk, rektor PWSZ w Elblągu, otrzyma naukowy tytuł profesora. Uroczystość wręczenia aktu nominacji odbędzie się jutro, 28 marca, w Pałacu Prezydenckim w Warszawie.

Zbigniew Walczyk urodził się 24 stycznia 1946 r. w Kartuzach. W latach 1963-1970 studiował na Wydziale Budowy Okrętów Politechniki Gdańskiej, gdzie specjalizował się w dziedzinie turbin i turbinowych siłowni okrętowych. Uzyskał dyplomy magistra inżyniera Politechniki Gdańskiej i Leningradzkiego Instytutu Budowy Okrętów. W 1970 r. podjął pracę w Instytucie Maszyn Przepływowych Polskiej Akademii Nauk w Gdańsku, w Zakładzie Dynamiki Maszyn, gdzie w 1977 r. obronił pracę doktorską pt."Drgania wymuszone oraz stateczność ruchu wielopodporowego wirnika turbogeneratora energetycznego". Od 1990 r. pracuje na Politechnice Gdańskiej na Wydziale Mechanicznym w Katedrze Mechaniki i Wytrzymałości Materiałów, gdzie przygotował rozprawę habilitacyjną pt. "Dynamika wirnikowych maszyn energetycznych". Kolokwium habilitacyjne odbyło się w 1992 r.
     W okresie od 1993 do 1996 r. był prodziekanem ds. nauki Wydziału Mechanicznego, zaś w okresie 1996 - 1998 r. prodziekanem ds. Oddziału Wydziału Mechanicznego Politechniki Gdańskiej w Elblągu. W 1998 r. został powołany przez Ministra Edukacji Narodowej na rektora założyciela Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu na jeden rok, zaś na lata 1999 - 2003 został wybrany przez Senat PWSZ na rektora na kolejną czteroletnią kadencję.
     W 2000 r. otrzymał doroczną Nagrodę Prezydenta Elbląga. W 2001 r. otrzymał Złotą Odznakę AZS za utworzenie i rozwój uczelnianego klubu AZS PWSZ. W tym samym roku otrzymał Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski za zasługi w organizowaniu i rozwijaniu PWSZ w Elblągu. 13 marca br. Senat PWSZ zdecydował, że Zbigniew Walczyk będzie rektorem uczelni przez kolejne cztery lata.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama