UWAGA!

Remont w szpitalu, będa utrudnienia

 
Elbląg, Prace budowlane obejmą ten pawilon szpitalny
Prace budowlane obejmą ten pawilon szpitalny (fot. nadesłana)

Od poniedziałku (3 marca) w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Elblągu rozpoczynają się prace budowlane związane z remontem Pawilonu Wielofunkcyjnego, czyli budynku, w którym mieszczą się obecnie Poradnie: Onkologiczna i Chirurgii Onkologicznej oraz Oddziały: Reumatologiczny, I Wewnętrzny, Onkologiczny, Dziennej Chemioterapii i Dermatologiczny. Na czas remontu zmianie ulega organizacja ruchu w obrębie obiektu.

Szpital wojewódzki rozpoczyna nową inwestycję pod nazwą „ Modernizacja Budynku Wielofunkcyjnego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu”. W efekcie zaplanowanych prac budowlanych obiekt doczeka się termomodernizacji i nowej elewacji. W planie jest również budowa nowoczesnej windy oraz poprawa stanu nawierzchni drogowej sąsiadującej z budynkiem, w celu dostosowania jej do wymogów bezpieczeństwa przeciwpożarowego.
       Z powodu remontu w pierwszym tygodniu marca wyłączony zostanie z użytku parking przylegający bezpośrednio do budynku od strony wejścia głównego. Oznacza to brak możliwości podjazdu pod budynek przez samochody osobowe.
       Od około połowy marca zamknięte zostanie główne wejście do budynku a do poradni i oddziałów dostać się będzie można poprzez boczne skrzydło, które na czas remontu pełnić będzie rolę głównego wejścia do budynku.
       Tak dużej inwestycji nie da się, niestety, przeprowadzić bez przejściowych utrudnień i zmian w organizacji ruchu w obrębie dojazdu do remontowanego budynku. Dlatego chcemy dołożyć wszelkich starań, by zminimalizować niewygody, na jakie, na czas remontu, narażeni mogą być nasi Pacjenci i ich rodziny. Precyzyjne oznakowanie wszelkich zmian znajdą Państwo na tablicach informacyjnych. Dotyczyć będzie to nowej organizacji ruchu drogowego czy też przekierowania na inne miejsca parkingowe. A ponieważ w czasie remontu nie będzie można podjechać samochodem bezpośrednio pod drzwi budynku, chcemy zapewnić niezbędną pomoc Pacjentom wymagającym szczególnej opieki.
       Na tablicach informacyjnych znajdą się numery telefonów do poszczególnych oddziałów szpitalnych. Oznacza to, że każda osoba, która ma problemy z samodzielnym poruszaniem się, będzie mogła liczyć na pomoc pracownika oddziału, na który się udaje ( np. transport wózkiem inwalidzkim).
       Z góry przepraszając naszych Pacjentów i ich rodziny za wszelkie niedogodności związane z remontem Pawilonu Wielofunkcyjnego, informujemy, że jego zakończenie zaplanowaliśmy na wrzesień. O wszelkich zmianach będziemy informować na bieżąco.
      
Anna Kowalska, Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Kiedy będzie parking dla pacjentów szpitala i wielu przychodni. Obecne parkingi są za małe. To co się dzieje przed przychodnią to skandal. Prawdopodobnie miasto udzieliło miejsce na parking, ale jak dotąd parkingu nie wykonano. Z ludźmi chorymi się nikt nie liczy. Może w najbliższych wyborach wziąc to pod uwagę
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  1
  Dana.m2(2014-03-02)
 • jak firma bedzie to robila pana Michala czy pana szymona zastepcy kierownika z dzialu technicznego.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9
  3
  norwey(2014-03-02)
 • do norwey. rzeczywiscie na zastepce jest firma sprawdzalam w google.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8
  3
  minetka(2014-03-02)
 • Kierownik ma zostac dyrektorem technicznym a zastepca wskoczy na jego miejsce raczki zacieraja obydwaj i dlatego firme otworzyli reke reke myje do czasu
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8
  3
  xewery(2014-03-02)
 • Pani Gelert nie siedzi jak co poniektórzy tylko załatwia żeby NASZ szpital wreszcie stanął na poziom światowy. To Kobieta która powinna zostać Prezydentem Naszego Kochanego Miasta. Pani Gelert stawia na rozwój. Nie jestem zwolennikiem Platformy Obywatelskiej, ale na taką kobietę powinno stawiać całe Miasto. Szpitale, ośrodki wypoczynku, przedszkola i żłobki, więcej szkół zawodowych bo po liceum jesteś nikim. a nie jak pis tylko kościoły, sanktuaria i powoływać dziadków do rady Miasta. Tak dalej Pani Gelert Młodzi na Panią liczą !!!
 • startowałem w tym przetargu, startowało 13 firm, kryterium ceny było 100% i piszecie bzdury wygrał wykonawca z najniższą ceną co jest korzystne dla szpitala- bo zaoszczędzi kilkaset tysięcy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  1
  Augustyn(2014-03-03)
 • do augustyn to sprawdz jaka to firma i czyj to kolega wygral
Reklama