UWAGA!

Robię to, co kocham. Kocham to, co robię

 Elbląg, Robię to, co kocham. Kocham to, co robię

Moją pasją od dziecka są zwierzęta, zwłaszcza psy, wyjątkowo bliskie mojemu sercu. Długo zastanawiałam się, jak pogodzić miłość do zwierząt i pracę. Po kilku przypadkowych spotkaniach z właścicielami czworonogów zorientowałam się, że w naszym mieście brakuje usług w zakresie profesjonalnej pielęgnacji psów i kotów. I tak powstał pomysł na własną działalność - groomer - psi fryzjer. Utrata pracy w związku z likwidacją oddziału firmy, w której byłam zatrudniona, przyśpieszyła podjęcie decyzji o założeniu własnej działalności.

Dzięki wsparciu ze strony Urzędu Pracy odbyłam kurs groomingu, a dotacja unijna umożliwiła mi wyposażenie i otwarcie "Psiego Salonu LUNA",
       Początki nie były łatwe, jednak dzięki wiedzy i odpowiedniemu podejściu do psiaków udało mi się zdobyć pierwszych klientów. Po kilku miesiącach, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, rozszerzyłam działalność o sklep zoologiczny i zatrudniłam pierwszego pracownika. Najbardziej cieszy mnie zadowolenie właścicieli z nowego wyglądu ich pupili i zaufanie stałych klientów, którzy chętnie wracają i polecają mój salon swoim znajomym.
       Wiem jak bardzo własna firma zmieniła moje życie na lepsze, weselsze i choć zabiegane to lepiej zorganizowane i poukładane. Jako mama 3-miesięcznej córeczki i 2-letniego synka doskonale potrafię pogodzić macierzyństwo i prowadzenie domu z funkcjonowaniem mojej firmy. Dzieje się tak dzięki umiejętnościom organizacyjnym oraz zarządzania czasem swoim  i innych, które nabyłam już w pierwszych tygodniach prowadzenia działalności gospodarczej. Stałam się kobietą kreatywną, pewną siebie, bardziej komunikatywną i otwartą. Nauczyłam się wytrwale dążyć do celu, a wiara we własne możliwości sprawia, że to co robię daje  mi ogromną satysfakcję. Tak więc dzięki temu, że robię to, co kocham i kocham to, co robię, śmiało mogę określić siebie jako kobietę spełnioną i szczęśliwą.
      
       Esej autorstwa pani Joanny Świąder zdobył trzecią nagrodę w konkursie dla kobiet przedsiębiorczych, który został zorganizowany przez Elbląską Gazetę Internetową portEl.pl oraz Urząd Pracy w Elblągu.
      
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama