UWAGA!

Rocznica wybuchu II wojny światowej

 
Elbląg, arch. portElu,
arch. portElu, fot. Witold Sadowski

1 września (sobota) o godz. 17 pod Krzyżem Katyńskim na Cmentarzu Agrykola odbędą się uroczystości obchodów 73. rocznicy wybuchu II wojny światowej.

O godz. 16.45 planowana jest zbiórka uczestników. Rozpoczęcie uroczystości o godz. 17.
       W programie:
       - odegranie hymnu państwowego;
       - wystąpienie okolicznościowe;
       - Apel Poległych;
       - składanie wieńców i kwiatów.
      
Anna Kleina, Biuro prasowe Urzędu Miejskiego w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Pocałujta w d. .wójta. Nie będę świętował tego że Niemce na Polskę napadli. Wiecznaja Sława Tym Co Wyzwolili, mam nadzieję że wszyscy pamiętacie kto ? Hero.
 • Następny - "WYZWOLONY" ciekawe z czego?????
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  MiejscowyAborygen(2012-08-30)
 • Od Hitlera i jego kolegów Aborygenie i nie jestem jedyny któremu nie pasi były już hitlerowski porządek w Europie. Hero.
 • Nie pamiętam aby Hitler miał bardziej wiernych i poddańczych a zarazem pomocnych kolegów od naszych (tu słowo wielce bałamutne) "wyzwolicieli". Bo ja się zawsze chciałem wyzwolić od nich ale jak widzę apologeci pozostali i wierni im służą z wszelkimi tego konsekwencjami i bajzlem wschodnim, który równo rozpracowuje kulturę materialna tych ziem. Taki deal i tacy ludzie - już się do tego przyzwyczaiłem.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  MiejscowyAborygen(2012-08-30)
 • Problem Litwinów: czy z Krzyżakami przeciwko Polakom, czy z Polakami przeciwko Krzyżakom ?
 • Ja już sie pogubiłem, to niemcy przyszli walczyć w terrorystami aby zaprowadzic demolrację w Polsce ???
 • Aborygenie, hero to pseudowarmiak z olsztyna. Im trzeba wiele wybaczyć. .. .
 • jakoś świętowanie nad grobami mamy zawsze. .. .tylko nie wszystkie groby są, ,godne, ,pamięci. .. .. tylko Katyń, a co z zarżniętymi jak zwierzęta Polakami na Kresach???, ,Koledzy z UPA, ,nie pozwalają???? To najpodlejsze zamilczanie ! Straciliśmy 1,5 miliona ludzi w Rosji, 4,5 miliona ludzi zamordowali Niemcy, 300 000 wyrżnęli bandyci z UPA, Litwini 200 000 Polaków, . .. sami mamy 100 000 ofiar na własnym sumieniu politycznych walk. .. . A co z żyjącymi, jaka nas czeka przyszłość???? Szacunku, godności i zadumy nad życiem i śmiercią! Dosyć tych udawanych jasełek!
 • Tak, Polacy świętujmy swoje porażki. Czy naprawdę nie mamy pozytywnych powodów do świętowania, tylko klęski narodowe. Zacznijmy świętować coś co nam się udało!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  asdasd(2012-08-31)
 • Ludzie z ratusza, opamiętajcie się !!. Tylko osoba niepoważna, mogła wpaść na tak chory pomysł. Aby organizować rocznicę wybuchu wojny pod krzyżem katyńskim. Co ma Katyń do wybuchu wojny. Nie ulega wątpliwości, że stało się coś niedobrego i w Elblągu do władzy dorwali się dyletanci. Pseudo ludzie kultury. W mieście nie ma godnego miejsca, gdzie można godnie uczcić tak wielką rocznicę. Wy wielcy patrioci. Jak Wam nie wstyd. Wy umiecie tylko naprzykrzać się cmentarzom. I tam lokować poczty sztandarowe. Wy cmentarne płaczki, bezwstydne. Gdzie Wasza godność, jeśli sami jej nie macie, bo nie było Wam dane ją poznać to jakim prawem nikczemnicy odbieracie ją Tym którym się ona należy. Od narodu. Gdzie położą mieszkańcy, kwiaty, wieńce i komu ? Tym z Katynia czy granatowym policjantom. Wy specjaliści od tablic. Gloryfikatorzy własnych wątpliwych zasług. Bądźcie pewni, Wasze tablice już się wyryły w naszej pamięci. Wasze nazwiska, pisane będą z małej litery. Na większe nie zasłużyliście sobie.
 • cz. popieram, dobrze napisane. Hero.
Reklama