UWAGA!

Rocznica zdobycia Elbląga

 Elbląg, Rocznica zdobycia Elbląga

10 lutego (poniedziałek) obchodzić będziemy 69. rocznicę zdobycia Elbląga przez Armię Czerwoną. W godzinach 14-14.30 przy Pomniku Żołnierzy Armii Czerwonej (ul. Agrykola) zostanie wystawiony posterunek honorowy. W tym czasie zapraszamy wszystkich chętnych do składania kwiatów i wieńców.


      
Łukasz Mierzejewski, Biuro Prasowe Urzędu Miejskiego w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • to nie było zdobycie tylko wyzwolenie, wyzwolenie od nieludzkiego systemu którym był faszyzm, niestety zostąpiono go innym nie mniej nieludzkim systemem czyli komuno-socjalizmem w ruskim wykonaniu
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  12
  18
  chwałażołnierzom(2014-02-06)
 • Ważne słowo"zdobycia" a nie wyzwolenia...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  22
  8
  ask.me(2014-02-06)
 • czyli tak Krasickiego usuwamy ale ZDOBYCIE Elbląga przez Komunistów jest OK?
 • Do chwałażołnierzom: jak można było wyzwolic miasto, ktore należało do Niemiec/Prus i zostało założone przez Prusaków? Fakt przez jakiś czas było ono polskie, ale nie od początku! Po co są te spory?! Skoro miasto zostało odebrane to i zdobyte. Przecież Elbing nie był okupowany tylko był po prostu pruską własnością. A to, że ruskie go zdobyły i jest to obecnie polski Elbląg to dalsza historia... My go teraz adoptujemy. Chwała polskim żołnierzom, którzy walczyli o wolność Polski a nie ruskim, którzy rabowali i niszczyli...
 • do wyżej, jesteś biednym człowiekiem
 • A może 12 lutego?
 • Janka - Nie rozumiesz dwóch podstawowych dat z historii Elbląga. 12 lutego 1454 roku, w wyniku powstania antykrzyżackiego, elbląscy mieszczanie - w zdecydowanej większości Niemcy, zdobyli po 5-dniowym oblężeniu zamek krzyżacki, a następnie w obawie przed ponownym powrotem Krzyżaków ([w zdecydowanej większości Niemców], zniszczyli go. W tym samym roku [1454] elblążanie [w zdecydowanej większości Niemcy] na opanowanym zamku krzyżackim złożyli hołd królowi Polski Kazimierzowi IV Jagiellończykowi. Natomiast 10 lutego 1945 roku zakończyły się walki o Elbląg i od tego dnia w zdobytym mieście przez wiele miesięcy władza spoczywała w rękach Sowietów.
 • zdecydowanie wyzwolenie miasta, konkretnie Niemców wyzwolono od zwyrodnienia mózgu na jaki zapadli, które to zwrodnienie nazwano potocznie faszyzmem, dopiero dzielni sovieccy bojcy byli w stanie wyleczyć miliony Niemców od tego diabelstwa, terapia była szokowa ale przyniosła bardzo dobre skutki, prawie ich wyleczono
 • Gdyby nie zawierucha II Wojny Światowej, to większość elblązan i wielu Polaków mieszkałaby teraz na Białorusi, Litwie i Ukrainie będąc mniejszością etniczną i marznąć na " majdanach" . .. .
 • Na tym pomniku i krzyżu nie widzę symbolu Allacha, a przecież po stronie Sowietów walczyli : Tadżycy, Uzbecy i Kirgizi ?
 • Czy będzie na uroczystości Katolik Prezydent, Kombatant Szewczyński i Infułat Józefczyk orędownicy " Wyklętych" , za jakich uznają także sowieckich sołdatów. ..
 • Ja będę bo dzięki nim Elbląg został zdobyty, a później, choć z oporami Stalina, przekazany jednak Polsce, w tym czasie Ludowej. Jak się komuś to nie podoba, to nich emigruje z Elbląga na Ukrainę, wymarzoną krainę prawicy, a " wielkiego lecha" zwłaszcza.
Reklama