UWAGA!

Rodzice alarmują: plac zabaw w parku Kajki jest nieprzygotowany do otwarcia

 Elbląg, Plac zabaw w parku Kajki, 4 czerwca,
Plac zabaw w parku Kajki, 4 czerwca, fot. Czytelniczka

Plac zabaw w parku Kajki jest nieprzygotowany do otwarcia po przerwie spowodowanej pandemią. Trawy nie wykoszono, piasku też nie wymieniono – piszą w liście do naszej redakcji rodzice, którzy z dziećmi odwiedzają to miejsce. Zarząd Zielenie Miejskiej w Elblągu te zarzuty odpiera. Zobacz zdjęcia. 

Od 1 czerwca, po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa, dostępne są dla dzieci place zabaw w Elblągu.

- Poszczególne urządzenia do zabaw znajdujące się w parkach zostaną przed otwarciem zdezynfekowane, ponadto wymieniony zostanie piasek w piaskowniach znajdujących się na terenach administrowanych przez ZBK. Dezynfekcja na placach zabaw zarządzanych przez ZZM i ZBK prowadzona będzie co najmniej raz w miesiącu. W związku z otwarciem placów zabaw, zwracamy się z prośbą do rodziców, opiekunów i dzieci o przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa, niegrupowanie się, zachowanie zalecanego dystansu społecznego i dokładne mycie rąk po powrocie do domu - informował 1 czerwca Urząd Miejski w Elblągu.

Nasza czytelniczka, która odwiedziła plac zabaw w parku Kajki 4 czerwca, czyli trzeciego dnia po jego otwarciu, uważa, że nie został on do tego przygotowany.

- Piasek nie został wymieniony, trawa nie jest skoszona - mówi kobieta.

Podkreśla, że interweniowała już w tej sprawie w Zarządzie Zieleni Miejskiej w Elblągu, który administruje placem zabaw w Parku Kajki.

- Jeden z urzędników stwierdził, że na razie koszą trawniki w mieście, a na park przyjdzie czas. Jeśli chodzi o piasek, to stwierdził, że tam nie ma piaskownicy, bo została zlikwidowana i będzie zrobiona później. Natomiast piasek po byłej piaskownicy służy jako podłoże, a to, że bawią się w nim dzieci to odpowiedzialność rodziców. Powiedział także, iż dziwi się, że dzwonię w takiej sprawie, bo rodzice od dawna chcieli otwarcia placu zabaw, nawet w takim stanie. Dodał, że przeprowadzona została tylko dezynfekcja. Stan epidemii jeszcze nie minął, a warunki są beznadziejne, dołączam zdjęcia z placu zabaw wykonane 4 czerwca – mówi czytelniczka.

  Elbląg, Zdjęcie przesłane przez ZZM w Elbląg, 10 czerwca
Zdjęcie przesłane przez ZZM w Elbląg, 10 czerwca

 

W jaki sposób park Kajki przygotowano do ponownego otwarcia spytaliśmy Zarząd Zieleni Miejskiej w Elblągu.

- Przed udostępnieniem ich najmłodszym elblążanom place zabaw, w tym plac znajdujący się w parku Kajki, zostały zdezynfekowane. Ponadto dezynfekcji poddane zostały również znajdujące się w nich siłownie. Z kolei trawa została skoszona w parku Kajki 5 czerwca, następnie wygrabiona i 8 czerwca została z parku wywieziona. Jednocześnie informujemy, że w parku Kajki, na terenie placu zabaw, od trzech lat nie ma piaskownicy, w związku z tym nie jest planowana ani wykonana wymiana piasku. W miejscu, gdzie kiedyś była piaskownica, pozostał piaszczysty teren po zlikwidowanym urządzeniu zabawowym – poinformował nas Leon Budzisiak, dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej w Elblągu.

daw

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • No ja tu piaskownicy nie widzę. Problem nieskoszonej trawy, łatwo o kleszcza ale żeby koronawirus tam się zagnieździł teza lekko śmieszna.
 • Albo +500,albo inwestycje np: koszenia trwa. .. Wybierzcie mądrze siewniki i chodzące inkubatory.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  31
  18
  Gosc123(2020-06-12)
 • Jak nie jest przygotowany to nie będzie otwarty. Można otwierać, ale nakazu otwierania niema.
 • Nie przesadzaj paniusiu.
 • W spółdzielni Zakrzewo jest to samo. Admistracja twierdz, że na wszystko jest kolej
 • Sprzedam zdezynfekowany piasek, sam osobiście myłem każde ziarenko mydłem. Ostatnio padało to dodatkowo mi pomogło. Trawy nie trzeba ścinać, były susze. Brakuje wody, przecież podrożała, tu afera tam afera a kasa znika z portfela. Jak nie wiadomo co się dzieje to gdzieś kradną.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10
  4
  Łapac zlodzieja(2020-06-12)
 • bez przesady. .. .
 • W całym mieście, a szczególnie w centrum miasta, na placach zabaw i w parkach trawy sięgają do kolan. Nikt tego nie kosi. W ubiegłym roku podpatrzyłem ekipę koszącą, gdzie na niecałe 2h koszenia, 4 godziny siedzieli i wpatrywali się w siebie nawzajem. W tym roku zero zainteresowania, żeby doprowadzić parki do ładu. Może ktoś zajmie stanowisko w tej sprawie i odpisze dla czego tak jest w tym roku, i czemu od lat występują problemy z doprowadzeniem tego wszystkiego do ładu. To jakaś żenada. .. .!!!!
 • ludzie nie sprzataja bo swoich kochanych pieksach i pozniej nie widza kupsk w tak wysokiej trawie i w nie wdeptują, tabliczke niech sobie postawią achtung minen
 • W tym roku poszło hasło, podobno od ekologów, że ze względu na suszę nie wolno kosić traw, szczególnie w miastach. Kiedy w początkach wiosny rozpoczęto koszenie trawników miejskich i innych takich miejsc, media, głównie telewizja, w swoich audycjach potępiały takie działania. Potem kiedy w związku z epidemią zamknięto place zabaw trawa tam wyrosła jak na stepach. I teraz w calym kraju powstał krzyk i dyskusja kosić czy nie. Osobiście bez względu na wynik tej dysputy nie puszczałbym dzieci na te place zabaw, gdyż nikt nie przestrzega tam nakazów sanitarnych i można się zarazic koronawirusem. To także zagraża dzieciom, a nie tylko dorosłym.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  14
  4
  Trawa zawsze rośnie.(2020-06-12)
 • niepo-RADNI obudzcie się razem z witkiem i jego świtą nic nie robocie!!!!
 • Co tam place zabaw, co tam szkoly, pogotowie sicjalne, most zamkniety, basem, gora chrobrego tramwaje klitki bez klimy. To wszystko niewazne. Wazne, ze pis w miescie nie rzadzi!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  12
  3
  Mujprezydent(2020-06-12)
Reklama