UWAGA!

Rolnicy z powiatu elbląskiego jadą pod kancelarię premiera

 Elbląg, Rolnicy z powiatu elbląskiego jadą pod kancelarię premiera
fot. Anna Dembińska, arch. portel.pl

W środę, 6 marca, odbędzie się kolejny duży protest rolników w Warszawie. Dołączą do niego również rolnicy z powiatów elbląskiego i braniewskiego.

Strajk generalny rolników w Warszawie organizuje rolnicza Solidarność. Protestujących wesprze NSZZ „Solidarność” Pracowników. Dołączą także myśliwi i leśnicy. Z terenu powiatów elbląskiego, braniewskiego oraz ostródzkiego do stolicy pojedzie około 200 rolników.

- Pojedziemy czterema autokarami. Będziemy protestowali do skutku, teraz już nadszedł czas na konkretne propozycje od rządu. Uczestniczyłem 29 lutego w rozmowach z premierem Donaldem Tuskiem. Jak oceniam ich efekt? Po raz pierwszy padły jakieś propozycje. Jednak teraz czekamy na konkrety. Przygotowujemy swoje propozycje i jesteśmy gotowi, by usiąść i rozmawiać – mówi Damian Murawiec, rolnik z powiatu elbląskiego.

Protest 6 marca rozpocznie się o godzinie 11 przed kancelarią premiera przy al. Ujazdowskich. Stamtąd rolnicy przejdą pod Sejm na ul. Wiejską 4. Strajk ma się zakończyć o godz. 15. Do protestujących rolników mają dołączyć leśnicy oraz myśliwi.

Przypomnijmy, że rolnicy mają trzy główne postulaty: zablokowanie napływu do Unii Europejskiej produktów rolnych spoza niej, zwłaszcza z Ukrainy, odejście od zapisów tzw. Zielonego Ładu, unijnej polityki mającej ograniczyć emisję CO2 w UE, w części dotyczącej rolnictwa i ochronę hodowli zwierząt w Polsce.

daw

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Brawa dla rolników. Popieram ich i trzymam za nich kciuki.
 • Brawo rolnicy. Tak trzymać.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  41
  46
  zjadaczchleba(2024-03-04)
 • Rolnicy tak przeginają, że jak mieli więcej zwolenników tak coraz więcej przeciwników.
 • Nie odpuszczać.
 • Trzeba było przez 8 lat znajdować racjonalne rozwiązania, a nie inwestować i wierzyć PiS -owi który nie miał pojęcia o tym co robi, a o rolnictwie zwłaszcza ! Był zajęty " dojeniem" ale Polski dla Sasinów, Obajtków, Horałów i tysięcy swoich cwaniaków, którzy przez 8 lat " golili" Polskę. Wybraliście nawet Prezydenta Dudę, lepszego jak Jaś Fasola a teraz Duda II z "solidarności" obudził się, nowy rząd też dobiera mu się do D... III D... Jechać na pola, bronować, zasilać nawozami, nie marnować paliwo i stać niezgodnie z przepisami ja szosach, poboczać i wiaduktach z podniesionymi naczepami, cysternami itp. Wstyd za was ! @ Biegły S.
 • Do roboty, obiboki, wiosna za pasem, pola czekają, dać możliwość działania rządowi ! Przez 8 lat wybieraliście PiS, Dudę... teraz "ostał wam się iono Duda solidarność, czyli sznur "...
 • Trudno nie oprzeć się wrażeniu, że mają rację. Jeżeli na coś się umówiliśmy i UE stanowi wspólny obszar gospodarczy to wjazd zboża z Ukrainy powinien być objęty cłem antydumpingowym rzędu 50%.
 • Myśliwi walczą o prawo do zabijania ?
 • Podobno ma dołączyć kler, zakonnice, agenci Putina, pacjenci z oddziałów psychiatrycznych, zakłady pogrzebowe.
 • Solidarność już w dużych zakładach pracy szuka ludzi na wyjazd. Nieważne kto i z jakimi poglądami, ważne żeby wiary było jak najwięcej. Pis nie mogło zmobilizować swojego elektoratu na wiece, więc wykorzystuje solidarność, której przewodniczącym jest zwolennik wiadomo jakiej partii, i trudną sytuację rolników. Kłamcy z Nowogrodzkiej sami doprowadzili do tej sytuacji, a teraz tylko podgrzewają nastroje. Czy ktoś jeszcze ma wątpliwości, że ten protest jest polityczny i odbywa się kosztem rolników?
 • Jak rząd doi przedsiębiorców to rolnicy siedzą cichutko. Bo ich ZUS i składka zdrowotna od dochodu nie dotyczy. Nie znają pojęcia znaczenia podatku dochodowego. Dwie nietykalne kasty nieobjęte podatkiem dochodowym - Kler i Rolnik. Jakie to byłyby wpływy do budżetu Państwa.
 • Niech jadą i najlepiej nie wracają.
Reklama