UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

ROSJANIE POPIERAJĄ ODBUDOWĘ DROGI KALININGRAD – ELBLĄG

Prezydent Henryk Słonina podpisał w Kaliningradzie i Bałtijsku z merami tych partnerskich miast Elbląga programy współpracy w roku 2000.
Podstawowym celem Jego wizyty w Kaliningradzie było jednak uzyskanie oficjalnego poparcia władz tego miasta i Obwodu dla coraz bardziej intensywnych starań władz Elbląga o przyspieszenie odbudowy drogi ekspresowej Elbląg – Kaliningrad. Poparcie to jest bowiem wymagane przez Komisję Europejską w związku z działaniami strony polskiej na rzecz współfinansowania przez nią odbudowy tej drogi.

A oto teksty pism Mera Kaliningradu i dyrektora Zarządu Dróg Obwodu :


Federacja Rosyjska
Szef Administracji Miasta Kaliningradu - Mer Miasta

Kaliningrad, 17.02.2000


Administracja miasta Elbląga
Pan
Henryk Słonina
Prezydent Elbląga

Niniejszym potwierdzamy, iż Meria Kaliningradu całkowicie popiera wysiłki władz Elbląga w sprawie jak najszybszej odbudowy polskiego odcinka drogi Kaliningrad - Elbląg. Odbudowa rosyjskiego odcinka tej drogi jest praktycznie zakończona. Przy nasileniu działań z obu stron istnieje możliwość oddania tej drogi do eksploatacji w przeciągu najbliższych 2 - 3 lat. Byłaby to najkrótsza droga z Europy Zachodniej do Kaliningradu, północno - zachodniej Rosji i do krajów Nadbałtyckich. Dzięki niej droga do granic Rosji skrócić się może o 140 km, zniknie konieczność przepuszczania całości transportu ciężarowego przez punkt w Bagrationowsku.
Oddanie drogi do eksploatacji będzie stymulować rozwój gospodarczy przylegających terenów, czym - rzecz oczywista - jest zainteresowana zarówno strona polska jak i rosyjska.

Mer Miasta Kaliningradu - J.Sawienko


Federacja Rosyjska
Administracja Obwodu Kaliningradzkiego
Zarząd Dróg

17.02.2000 r.


Pan
Henryk Słonina
Prezydent Elbląga

W nawiązaniu do Pana zapytania Zarząd Dróg Administracji Obwodu Kaliningradzkiego informuje, że rozwój i zakończenie budowy autostrady Kaliningrad - Elbląg jest zadaniem priorytetowym. Budowa odcinka drogi na terenie Obwodu Kaliningradzkiego została rozpoczęta wcześniej z inicjatywy strony rosyjskiej, a następnie kontynuowano ją po stronie polskiej.
Pozytywnie zarekomendowała się również polsko-rosyjska grupa robocza ds. współpracy w tej dziedzinie.
Znaczenie tej drogi jest tym większe, iż jest ona częścią autostrady Via Hanzeatica.

Z wyrazami szacunku
Naczelnik Zarządu Dróg

G. Lejsowicz
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
  • 3 lata właśnie mijają - i co? Współczesne realia bezlitośnie pokazują, że nie ma innej narzędzia dla rozwoju naszego regionu. Wiem - na tak ogromną inwestycję potrzeba ogromnej kasiory i ogromnego zaangażowania. Dużo taniej i znacznie łatwiej propagować sukce-siki, jako KolejneWybitneOsiągnięcia WybrańcówLudu (po 7.00 lew-ica zaryczy, itd. itp...).
  • I znowu jak bumerang wraca sprawa Berlinki. Niemoc twórcza a właściwie apoteoza działań pozornych przejawiająca się w kompletnym brakiem efektu, nawet perspektywicznego zakończenia i realizacji tejże drogi jest wprost żenująca. Rosjanie z pomocą Niemców zakończyli 2 lata temu przebudowę swego odcinka i czekają z utęsknieniem na jakakolwiek w miarę realną perspektywę rozwiązania tego problemu. Nasi wodzowie będą się z tym wozić jeszcze wiele lat. A mogliby w porozumieniu z Niemcami, którzy są bardzo żywotnie zainteresowani realizacją tego przedsięwzięcia - sprawę sfinalizować. Jest jeszcze drugi problem - nie mniej dotkliwy. Wodzowie Trzcińsko-Bagiennego zawsze i wszelkimi możliwymi środkami będą się starali storpedować ta inwestycję - Bezledy są im zdecydowanie bliższe i ukochańsze. Wydaje mi się, że praktyczni Niemcy rozwiążą ten problem szybko - tworząc parę ekspresowych linii promowych do Bałtyjska z jakiegokolwiek najbliższego portu niemieckiego lub nawet (o zgrozo) najbliższego portu polskiego, który posiada odpowiednią infrastrukturę. I co wtedy?????????????????????????
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    AborygenMiejscowy(2003-02-02)
Reklama