UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Rośnie sondażowa przewaga Andrzeja Dudy. W Elblągu i Pasłęku wygrał Rafał Trzaskowski (aktualizacja z godz. 2)

2020-07-12
Aktualizowany 2020-07-13 02:01
 
Elbląg, Rośnie sondażowa przewaga Andrzeja Dudy. W Elblągu i Pasłęku wygrał Rafał Trzaskowski   (aktualizacja z godz. 2)
fot. Anna Dembińska (arch. portEl.pl)

50,4 proc. - Andrzej Duda, 49,6 proc. - Rafał Trzaskowski - takie są sondażowe wyniki wyborów prezydenckich z godz. 21. Frekwencja wyniosła 68,9 proc. Urzędujący prezydent zwiększył nieznacznie swoją przewagę w tak zwanym sondażu "late poll". Tymczasem w Elblągu i Pasłęku wygrał Rafał Trzaskowski. 

Z sondażu exit poll, jaki przeprowadził Ipsos nie da się obecnie stwierdzić, kto jest zwycięzcą drugiej tury wyborów prezydenckich. Różnica pomiędzy dwoma kandydatami wyniosła 0,8 punktu procentowego. Ubiegający sie o reelekcję Andrzej Duda zdobył 50,4 proc. głosów wyborców, jego rywal Rafał Trzaskowski - 49,6 proc. Margines błędu przy sondażu exit poll wynosi 2 punkty procentowe. Do urn poszlo 68,9 proc. uprawnionych. 

- Dziękuję wszystkim moim rodakom, którzy poszli do tych wyborów, którzy oddali swoje głosy, którzy często wiele trudu włożyli w to, by te głosy mogli oddać. Gratuluję także Rafałowi Trzaskowskiemu jego wyniku. Chcę nadal rozmawiać z moimi rodakami, pod tym względem nic się nie zmieni, będę państwa odwiedzał we wszystkich zakątkach Polski, będę słuchał, co macie mi do powiedzenia, jak oceniacie sytuację w Polsce, jak oceniacie swoją sytuację - zapowiedział Andrzej Duda podczas swojego wieczoru wyborczego.

- Mówiliśmy o tym, że będzie blisko i jest blisko, ale jestem absolutnie przekonany, że zwyciężymy. Jestem absolutnie przekonany, że będzie dobrze, pomyślcie o jednym: mianowicie dwa miesiące temu miały się odbyć wybory i wszystko miało być zadecydowane. Na szczęście obudziło się społeczeństwo obywatelskie - tak swój wynik skomentował drugi z kandydatów, Rafał Trzaskowski na swoim wieczorze wyborczym. 

 

Aktualizacja z północy:  Ipsos podał nowe sondażowe wyniki, tzw. late poll. Według nich Andrzej Duda otrzymał 50,8 proc. głosów, a Rafał Trzaskowski - 49,2 proc. Dokładność badania to 2 punkty procentowe. 

 

Aktualizacja z godz. 0:30:  Właśnie otrzymaliśmy oficjalne wyniki głosowania z gminy i miasta Pasłęk. Tutaj wygrał Rafał Trzaskowski (54,04 proc.), Andrzej Duda otrzymał 45,96 proc. Frekwencja w gminie wyniosła 58,14 proc. 

Warto dodać, że Państwowa Komisja Wyborcza zdecydowała, że nie będzie podawała wyników cząstkowych. Poda na konferencji prasowej ostateczne oficjalne wyniki, co powinno się stać w poniedziałek lub we wtorek. 

 

Godz 0.45. Mamy nieoficjalne wyniki z Elbląga z 58 na 62 obwodowych komisji wyborczych (bez obwodów zamkniętych w szpitalach i areszcie). Według nich Rafał Trzaskowski zdobył 58,5 proc., a Andrzej Duda - 41,5 proc. głosów. Frekwencja prawie 65 procent.

 

Godz. 2.00. Ipsos podał skorygowane wyniki sondażowe late poll. Według nich przewaga Andrzeja Dudy rośnie. Urzędujący kandydat ma 51 procent, Rafał Trzaskowski - 49 proc. Zdaniem Ipsos  ryzyko błędu wynosi 1 procent. W tym sondażu nie są uwzględniane głosy z zagranicy. 

 

SM, RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Reklama