UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Roztańczony październik

 
Elbląg, To będzie już 17. edycja Międzynarodowego Festiwalu Baltic Cup
To będzie już 17. edycja Międzynarodowego Festiwalu Baltic Cup (fot. arch. Michał Skroboszeski)
Reklama

W październik wejdziemy tanecznym krokiem. Na początek, EKT Jantar będzie obchodził 30. urodziny, a później przyjdzie czas na Międzynarodowy Festiwal Baltic Cup.

Elbląski Klub Tańca Jantar to wielopokoleniowy ośrodek kultury tanecznej. Wizytówką klubu są formacje standardowe – w tym mistrzowska „Lotos – Jantar”. Formacja ta od momentu powstania w 1995 r. nieprzerwanie zdobywa tytuł Mistrza Polski Formacji Standardowych, będąc jednocześnie jednym z najlepszych tego typu zespołów w Europie i na świecie. Elbląska drużyna jest złotym medalistą Mistrzostw Świata z 1999 roku i 2010 – wynik ten to największe osiągnięcie w historii tańca polskiego. Od września 2005 roku formacja zmieniła nazwę na „Lotos – Jantar”, ponieważ pod swą opiekę wzięła ją Grupa Lotos S.A. Zespół ma na koncie również srebrne i brązowe medale Mistrzostw Europy i Świata.
       Tancerze elbląskiego Jantara reprezentują Polskę na parkietach Europy i Świata. Nawiązują kontakty z partnerami Elbląga z Niemiec, Włoch, Holandii, Rosji, Łotwy i Litwy. Wspinając się po szczeblach kariery sportowej, elblążanie odwiedzili wiele miast europejskich, tańcząc w Rydze, Kaliningradzie, Kiszyniowie, Wiedniu, Alassio, Florencji, Monako, Berlinie, Hamburgu, Braunschweigu, Ludwigsburgu, Leer, Londynie, Oslo i innych.
       Nie byłoby jednak zespołowych sukcesów, gdyby nie praca tanecznych par indywidualnych klubu. Elbląskie pary taneczne biorą udział w turniejach w Polsce i za granicą, zdobywając miejsca finałowe i tytuły mistrzowskie. Siedmiokrotnie elblążanie wywalczyli Mistrzostwo Polski Amatorów w stylu standardowym – w 2000 r. Paweł Tomalczyk i Katarzyna Tomalczyk, w roku 2003, 2005, 2006, 2007, 2008 i 2009 para Wiktor Kiszka i Małgorzata Garlicka.
       Sukcesy klubu i doskonała renoma umożliwiły uzyskanie praw organizacji największych wydarzeń tanecznych o randze ogólnopolskiej i międzynarodowej w Elblągu: trzykrotnie odbywały się tu Mistrzostwa Świata Formacji Standardowych (1999, 2005, 2010), Mistrzostwa Europy Formacji Standardowych (2014) oraz kilkukrotnie imprezy rangi Mistrzostw Polski (ostatnio w 2014 i 2015 r.). Od siedemnastu lat Elbląg jest gospodarzem Międzynarodowego Festiwalu Tańca Baltic Cup, w ramach którego rozgrywane są co roku rankingowe turnieje Światowej Federacji Tańca Sportowego, a w tym roku, również po raz pierwszy Otwarte Mistrzostwa Polski (Polish Open Championships).
       Działalność Elbląskiego Klubu Tańca Jantar na przestrzeni lat znacząco wpłynęła na promocję województwa warmińsko-mazurskiego i Elbląga jako prawdziwej stolicy tańca. Każdego roku nasz region odwiedzają turyści oraz uczestnicy z ponad dwudziestu krajów, którzy biorą udział w organizowanych w Elblągu wydarzeniach tanecznych.
       1 października o godz. 18 w sali kina Światowid EKT Jantar będzie świętował swoje 30. urodziny. - Nie zabraknie atrakcji i niespodzianek - zapowiada Antoni Czyżyk, "ojciec" Jantara, dyrektor CSE Światowid. Będzie to okazja do spotkania tancerzy i wspomnień.
       Ale to nie koniec tanecznych atrakcji. Od 14 do 16 października w Elblągu odbywać się będzie Międzynarodowy Festiwal Baltic Cup. To zawody gromadzące najlepszych tancerzy z ponad dwunastu krajów świata, którzy przez trzy dni rywalizują o Puchar Bałtyku, gwarantując widzom udział w widowisku na najwyższym poziomie. MFT Baltic Cup to nie tylko konkurencja, ale i gościnne występy gwiazd parkietu o światowej sławie.
       - Po raz pierwszy podczas Festiwalu będą rozgrywane Otwarte Mistrzostwa Polski – czyli 22. Polish Open Championships – to zawody, w których udział mogą brać również pary z zagranicy – opowiada Antoni Czyżyk, dyrektor Centrum Spotkań Europejskich Światowid w Elblągu. - W tym roku również nie zabraknie pokazów specjalnych, a najlepszych tancerzy będzie można oglądać podczas gali finałowej. Zarówno w sobotę, jak i w niedzielę finałowe pary będą tańczyły do muzyki na żywo. Zagrają im muzycy Filharmonii z Grodna wraz z solistami.
       Dodatkowo, od 12 do 14 października, czyli przed samym turniejem, odbędzie się międzynarodowy obóz szkoleniowy dla tancerzy z wysokiej klasy specjalistami z Włoch, Danii, Niemiec oraz Polski z zakresu tańców standardowych i latynoamerykańskich. A 14 października odbędzie się Kongres dla sędziów Światowej Federacji Tańca Sportowego (WDSF). Gościem Kongresu i MFT BalticCup będzie sekretarz generalny WDSF – Shawn Tay.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama