UWAGA!

Rybacka odzyska blask

 Elbląg, Tak dzisiaj wygląda ulica Rybacka
Tak dzisiaj wygląda ulica Rybacka (fot. Anna Dembińska)

Ulica Rybacka, na odcinku od Wodnej do Starego Rynku, zyska nowe oblicze. Miasto przekazało już plac budowy wykonawcom. Powstanie nowa nawierzchnia jezdni, miejsca parkingowe, chodniki i oświetlenie, a cały teren zostanie odwodniony.

Przebudowa ulicy Rybackiej na odcinku od Wodnej do Starego Rynku będzie kosztować 900 tys. złotych. Prace wykonają trzy firmy – miejska spółka EPGK (roboty drogowe), Urban Construction (prace kanalizacyjne) i Elmar Electric (prace elektryczne).

Inwestycja obejmuje m.in. wykonanie jezdni z kostki kamiennej, budowę 19 miejsc parkingowych, wykonanie chodników z kostki granitowej po obu stronach jezdni, oświetlenie i budowę kanalizacji deszczowej. Co ciekawe, wykonawcy na chodnikach zamontują przedwojenne pokrywy studzienek kanalizacyjnych.

- Realizacja robót odbywać się przy wyłączeniu z ruchu przedmiotowego odcinka ul. Rybackiej. Aktualnie przygotowywany jest projekt organizacji ruchu, który po uzgodnieniu przez policję i zatwierdzeniu przez Departament Zarząd Dróg będzie podstawą do wprowadzenia tymczasowych zmian w organizacji ruchu. O planowanych zmianach szczegółowo poinformujemy w odrębnym komunikacie – informuje Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga.

Prace mają potrwać do 30 maja. Prezydent ubiega się o dofinansowanie tej inwestycji z Funduszu Dróg Samorządowych.


        

red. na podstawie informacji UM w Elblągu

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama