UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Rybacka odzyska blask

 
Elbląg, Tak dzisiaj wygląda ulica Rybacka
Tak dzisiaj wygląda ulica Rybacka (fot. Anna Dembińska)

Ulica Rybacka, na odcinku od Wodnej do Starego Rynku, zyska nowe oblicze. Miasto przekazało już plac budowy wykonawcom. Powstanie nowa nawierzchnia jezdni, miejsca parkingowe, chodniki i oświetlenie, a cały teren zostanie odwodniony.

Przebudowa ulicy Rybackiej na odcinku od Wodnej do Starego Rynku będzie kosztować 900 tys. złotych. Prace wykonają trzy firmy – miejska spółka EPGK (roboty drogowe), Urban Construction (prace kanalizacyjne) i Elmar Electric (prace elektryczne).

Inwestycja obejmuje m.in. wykonanie jezdni z kostki kamiennej, budowę 19 miejsc parkingowych, wykonanie chodników z kostki granitowej po obu stronach jezdni, oświetlenie i budowę kanalizacji deszczowej. Co ciekawe, wykonawcy na chodnikach zamontują przedwojenne pokrywy studzienek kanalizacyjnych.

- Realizacja robót odbywać się przy wyłączeniu z ruchu przedmiotowego odcinka ul. Rybackiej. Aktualnie przygotowywany jest projekt organizacji ruchu, który po uzgodnieniu przez policję i zatwierdzeniu przez Departament Zarząd Dróg będzie podstawą do wprowadzenia tymczasowych zmian w organizacji ruchu. O planowanych zmianach szczegółowo poinformujemy w odrębnym komunikacie – informuje Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga.

Prace mają potrwać do 30 maja. Prezydent ubiega się o dofinansowanie tej inwestycji z Funduszu Dróg Samorządowych.


        

red. na podstawie informacji UM w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Reklama