UWAGA!

Są pieniądze na przebudowę Płk. Dąbka

 Elbląg, Są pieniądze na przebudowę Płk. Dąbka
fot. Michał Skroboszewski, arch. portEl

Prawie milion złotych dofinansowania pozyskał prezydent Witold Wróblewski z Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na przebudowę ul. Płk. Dąbka. Wczoraj (9 sierpnia) w Olsztynie podpisana została z wojewodą warmińsko mazurskim Arturem Chojeckim umowa dofinansowania na ten cel.

- Zawieramy kolejne umowy na remonty i modernizacje lokalnych dróg. Jest to możliwe dzięki oszczędnościom, które zostały wygenerowane przy realizacji projektów przez samorządy, które wcześniej otrzymały dofinansowanie – poinformował wojewoda, zapewniając, że program będzie kontynuowany również w kolejnych latach, a środki na jego realizację większe niż dotychczas. Już podczas pierwszego naboru wniosków do programu okazało się jak ogromna jest potrzeba, aby oprócz dróg krajowych i wojewódzkich remontowane były również drogi lokalne – gminne i powiatowe. To po nich na co dzień poruszają się mieszkańcy, dlatego chcemy, aby ich stan z roku na rok poprawiał się. W wielu przypadkach, gminy ze swoimi skromnymi budżetami, nie byłyby w stanie zapewnić środków na sfinansowanie całej inwestycji, stąd pomysł, aby 50% udział w realizacji tych inwestycji ponosiło państwo - wyjaśnił Artur Chojecki.
       Wśród samorządów, które otrzymały wsparcie w tegorocznej edycji programu jest Gmina Miasto Elbląg. Prezydent pozyskał z tego źródła środki na realizację projektu pn. „Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego - przebudowa ul. Płk. Dąbka w Elblągu na odcinku od al. Piłsudskiego do ul. Królewieckiej.
       - Zadanie, które obecnie jest realizowane jest kontynuacją odnowy ulicy Płk. Dąbka, która rozpoczęta została w ubiegłym roku w ramach tzw. weekendowych remontów dróg. Obejmuje ono wymianę i wzmocnienie konstrukcji nawierzchni jezdni na odcinkach ul. Płk. Dąbka, przebudowę ulicy w obszarze zjazdu do nowego budynku sądu, przebudowę ulicy w obszarze skrzyżowania ul Płk. Dąbka z ul. Cichą i ul. Brzozową oraz w obszarze skrzyżowania ul Płk. Dąbka z ul. Pionierską – podkreśla prezydent Witold Wróblewski.
       Koszt projektu to 1.934.373,19 zł. Pozyskane dofinansowanie z Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej wynosi 967.186,00 zł.
       Projekt ten realizowany jest w partnerstwie ze Starostwem Powiatowym w Elblągu, które przeznacza na ten cel 110 000 zł.
      
Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy UM w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Dlaczego za tak ciężkie pieniądze, przy okazji przebudowy ulicy Płk. Dąbka, nie przeniesiono przystanków tramwajowych przy skrzyżowaniu z Pionierską na drugą stronę? Obecnie zasłaniają one widoczność skręcającym w lewo.
  • Obrońców Pokoju i Marymoncką wyremontowano rok temu, a pasów na jezdni do dzisiaj nie ma. Takie to trudne, czy zabrakło siana na puszkę farby?
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    3
    0
    fordis(2017-08-10)
Reklama