UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Sądowe przypadki Sebastiana K. (aktualizacja)

2017-01-31
Aktualizowany 2017-02-03 09:30
 
Elbląg, Sądowe przypadki Sebastiana K. (aktualizacja)
(fot. archiwum portEl.pl)

Sąd odwiesił karę więzienia Sebastianowi K., współwydawcy jednego z elbląskich portali internetowych. Miałby spędzić w więzieniu 335 dni, ale tak się nie stanie, a to dlatego że sąd zamienił jednocześnie karę więzienia na ograniczenie wolności. Dzisiaj (w piątek, 3 lutego) sąd nieoczekiwanie dokonał sprostowania własnego wyroku. 

Sprawa dotyczy wyroku z 2011 roku, kiedy to Sebastian K. został skazany na rok pozbawienia wolności w zawieszeniu na 5 lat za składanie fałszywych zeznań. W czasie tych 5 lat ponownie złamał prawo, zniesławiając jedną z kandydatek podczas kampanii wyborczej do samorządu w 2014 roku, za co sąd nakazał mu przepracować 30 godzin na cele społeczne.
       Ten czyn Sebastiana K. Temida potraktowała jako złamanie warunków zawieszenia kary i na dzisiejszym posiedzeniu sąd zdecydował o odwieszeniu wyroku z 2011 roku. - Sąd zasądził, że Sebastian K. odbędzie karę pozbawienia wolności w okresie 335 dni, dodatkowo karę ograniczenia wolności w okresie 5 miesięcy i 17 dni. Skazany był obecny na posiedzeniu sądu, ma 7 dni na złożenie zażalenia na postanowienie, które nie jest prawomocne – mówiła nam wczoraj Dorota Zientara, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Elblągu.
       Okazuje się jednak, że rzecznik sądu nieświadomie wprowadziła naszą redakcję w błąd. Dzisiaj otrzymaliśmy sprostowanie tej informacji, które brzmi: 
      
       SPROSTOWANIE
       W nawiązaniu do publikacji z dnia 31 stycznia 2017 r. zatytułowanej “Więzienie dla Sebastiana K.?”, opartej na informacji pochodzącej od Rzecznika Prasowego Sądu Okręgowego w Elblągu, informuję, że z uwagi na złożony charakter orzeczenia, jakie zapadło w w sprawie Sebastiana K. błędnie przytoczono jego treść. Postanowieniem z dnia 31 stycznia 2017 r. Sąd Rejonowy w Elblągu zarządził wobec skazanego wykonanie kary 1 roku pozbawienia wolności, wobec wykonania orzeczonej kary grzywny w całości skrócił orzeczoną karę pozbawienia wolności o 25 dni i ustalił, że do wykonania pozostało 335 dni, zarządził wobec skazanego wykonanie kary 5 miesięcy i 17 dni ograniczenia wolności z obowiązkiem wykonywania nieodpłatnej dozorowanej pracy na cele społeczne w wymiarze 30 godzin w stosunku miesięcznym, w zamian za karę 335 dni pozbawienia wolności. Orzeczenie nie jest prawomocne.
Dorota Zientara, rzecznik Prasowy Sądu Okręgowego w Elblągu
      

       OD REDAKCJI:
Wczorajszą informację od rzecznika Sądu zacytowaliśmy w naszym artykule w dobrej wierze, ufając że skoro pochodzi od wymiaru sprawiedliwości, jest wolna od błędów. Niestety, stało się inaczej. Przepraszamy za nieścisłość informacji. Powyżej publikujemy stosowne sprostowanie nadesłane przez panią Dorotę Zientarę, rzecznika prasowego Sądu Okręgowego w Elblągu. 
Rafał Gruchalski, redaktor naczelny
      
      
Aktualizacja z piątku, 3 lutego: Dzisiaj otrzymaliśmy informację od Doroty Zientary, rzecznika prasowego Sądu Okręgowego w Elblągu, że sąd dokonał... sprostowania wyroku wobec Sebastiana K. Kara, jaką otrzymał, wynosi 1 rok, 10 miesięcy i 10 dni ograniczenia wolności, polegającego na wykonywaniu prac społecznych. - Sąd wyjaśniał w postanowieniu, że jeden dzień więzienia równa się dwóm dniom ograniczenia wolności. Wcześniejsza kara ograniczenia wolności (5 miesięcy i 17 dni) wynikła z pomyłki matematycznej, dlatego dopuszczalne jest sprostowanie wyroku i ono właśnie dzisiaj nastąpiło - wyjaśnia Dorota Zientara. Postanowienie nie jest prawomocne. 
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Reklama