UWAGA!

Samorząd województwa dofinansuje organizacje pozarządowe

 Elbląg, Samorząd województwa dofinansuje organizacje pozarządowe

Rozstrzygnięto trzy konkursy, których adresatami były organizacje pozarządowe. Samorząd województwa dofinansuje projekty z zakresu turystyki, rozwoju sektora pozarządowego oraz edukacji i promocji zdrowia publicznego. Budżety konkursów wahały się od 100 do 120 tys. zł.

Wsparcie otrzymają 32 inicjatywy z dziedziny zdrowia publicznego. Większość z nich realizuje priorytety przyjęte przez samorząd województwa na 2014 rok. Profilaktyce chorób układu krążenia oraz promocji krwiodawstwa będą służyły między innymi akcje „Oddaj krew – sprawdź czy jesteś zdrowy” czy „Wakacje z kropelką”, organizowane przez Warmińsko-Mazurski Oddział Okręgowy PCK.
       Stowarzyszenia „Amazonek” z Elbląga i Kętrzyna będą kontynuować przedsięwzięcia, których celem jest przeciwdziałanie chorobom nowotworowym. Warsztaty dla dzieci i młodzieży na temat HIV/AIDS przeprowadzi Caritas Diecezji Ełckiej.
       Samorząd województwa chce również wspierać projekty, które służą edukacji i promocji zdrowia psychicznego oraz takie, których celem jest zainteresowanie społeczeństwa problematyką zdrowego starzenia się. Pierwszy priorytet realizowany będzie między innymi w przedsięwzięciach Olsztyńskiego Stowarzyszenia Pomocy Psychicznie i Nerwowo Chorym, takich jak „Potrafię”, „Dialog” czy „Paja brava”. Wśród organizacji, które zadbają o zdrowie seniorów, są lokalne stowarzyszenia Uniwersytetu III Wieku (Iława, Morąg) oraz Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów z Giżycka.
       Część dotowanych projektów to różnego rodzaju warsztaty, szkolenia i konkursy, na przykład XII Turniej Ratownictwa Medycznego „Złota Godzina” organizowany przez Stowarzyszenie Szkoły Policealnej Medyk.
       Społecznikom przyznano dotacje na realizację 22 projektów z zakresu rozwoju sektora pozarządowego i wolontariatu. Wśród wyróżnionych organizacji jest Ełckie Stowarzyszenie Aktywnych „STOPA” z przedsięwzięciem „Sieć Działaj Lokalnie w Województwie Warmińsko-Mazurskim”. Środki samorządu zasilą również budżet Olsztyńskiego Stowarzyszenia Pomocy Telefonicznej, które organizuje w tym roku jubileusz 40-lecia działalności Olsztyńskiego Telefonu Zaufania „Anonimowy Przyjaciel”. Ciekawą inicjatywę zaproponował Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Giżycku. Społecznicy chcą integrować środowiska Uniwersytetów III Wieku Warmii i Mazur poprzez edukację i promocję aktywności fizycznej i intelektualnej osób starszych.
       Dofinansowanie otrzyma 10 ofert z zakresu rozwoju turystyki. Samorząd województwa wesprze Stowarzyszenie Elbląg Europa, dzięki czemu do Elbląga ponownie zawitają Wikingowie. Dotacje przyznano również harcerzom z Olsztyna i Węgorzewa na trzy projekty: XLIII Ogólnopolski Zlot Grunwaldzki, Wędrujemy szlakiem frontu wschodniego I Wojny Światowej oraz XXXI Zlot Harcerskich Drużyn Wodnych.
      
Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama