UWAGA!

Sąsiedzi zareagowali na płacz dziecka

Policjanci z Pieniężna interweniowali wobec kompletnie pijanej matki 3 -miesięcznego dziecka. Kobieta była u znajomego na alkoholowej libacji. Na nieustający za ścianą płacz dziecka zareagowali sąsiedzi, którzy powiadomili policjantów. Funkcjonariusze przewieźli maleństwo do braniewskiego szpitala, gdzie oddali pod opiekę lekarzy. Matka dziecka trafiła do policyjnego aresztu.

Interwencja była zgłoszona wczoraj (24 kwietnia) około godziny 18 w Pieniężnie. Policyjny patrol zastał w mieszkaniu przy ulicy 1 - go Maja mężczyznę i kobietę, którzy raczyli się alkoholem. Razem z nimi w mieszkaniu było 3 - miesięczne niemowlę - dziecko 41 - letniej Bożeny W., mieszkanki gm. Pieniężno.
     Kobieta była pod wyraźnym działaniem alkoholu, chwiała się na nogach. Policjanci nie mogli jej zrozumieć, gdyż miała bełkotliwą mowę. W wózku leżało płaczące dziecko. Na widok mundurowych kobieta próbowała daremnie uspokoić synka. Policjanci wezwali karetkę pogotowia, aby lekarz obejrzał dziecko. Po policyjnej interwencji maluch został przewieziony do braniewskiego szpitala, a matka dziecka trafiła do wytrzeźwienia do aresztu. W chwili osadzania kobieta miała prawie 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.
     Dzisiaj policjanci będą wykonywać dalsze czynności w tej sprawie. Bożena W. usłyszy prawdopodobnie zarzut narażenia zdrowia i życia swojego 3 - miesięcznego synka. Grozi jej kara do 5 lat więzienia. Ponadto policjanci wystąpili już do sądu rodzinnego o tymczasowe umieszczenie dziecka w rodzinie zastępczej i pozbawieniu praw rodzicielskich Bożeny W.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama