UWAGA!

SD i PJN też

 
Elbląg, SD i PJN też
fot. AD

Dwa mniejsze elbląskie ugrupowania polityczne – Stronnictwo Demokratyczne i Polska Jest Najważniejsza – poparły inicjatywę przeprowadzenia w Elblągu referendum. Dziś (7 stycznia) przysłały nam wspólną deklarację w tej sprawie.

Pod pismem podpisali się Waldemar Siuda ze Stronnictwa Demokratycznego i Edward Pukin z Polska Jest Najważniejsza. „Stronnictwo Demokratyczne w Elblągu i Polska Jest Najważniejsza – w imię odpowiedzialności przed własnym sumieniem i mieszkańcami Elbląga – popiera inicjatywę przeprowadzenia referendum i aktywnie się włączy w akcję publicznego zbierania podpisów” – czytamy w nim.
       Główne zarzuty to arogancja władzy, „czego znamiennym przykładem jest m. in. sposób wprowadzenia logo miasta” czy też „wręcz niegodne zachowanie Biura Prasowego Urzędu Miasta Elbląga, zmierzające do publicznego linczu ludzi zaangażowanych w Grupę Referendalną”. W piśmie mowa też m.in. o „nieprzejrzystej polityce kadrowej”, „pozorności konsultacji” i „nieliczeniu się z sytuacją ekonomiczną elblążan” (chodzi o wprowadzaniem w jednym roku wysokich podwyżek usług komunalnych) i „braku systemowych działań racjonalizujących długotrwałe wydatki budżetu miasta”.
       „Tym stanowiskiem zwracamy się do wszystkich elbląskich formacji, a przede wszystkim do Prawa i Sprawiedliwości i Sojuszu Lewicy Demokratycznej, a także do reprezentującego obywateli Elbląskiego Komitetu Obywatelskiego, o zajęcie jednoznacznego stanowiska w sprawie referendum”.
      
      
PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Jeszcze raz powtarzam wszystkim nie ma sensu powoływać Prezydenta na tak krótki czas!!!!!Pomyślcie troszkę!!!!
 • Jeszcze raz powtarzam wszystkim nie ma sensu powoływać Prezydenta na tak krótki czas!!!!!Pomyślcie troszkę!!!!
 • Ludzie, którzy zbierają te podpisy i mają problem z prawem ( co nie którzy), byli również skazani to nie są osoby, którym chyba warto powierzyć swoje zaufanie. .. .
 • Ruch Palikota , który za kulisami tak naprawdę prowadzi tą zbiórkę podpisów chce się dorwać do koryta i mysli , że tego nie widać już kłamie od początku, iż oni nie są politykami.....Panie Falkiewicz nie jest pan z Ruchu Palikota??? echoi.pl
 • kanapa za mała?????
 • a ja mowie, ze jest sens. .. .. ten już nic dobrego nie zrobi na rzecz miasta, jedynie moze doprowadzic do wiekszej ruiny to miasto, tylko tyle potrafi. .. ..
 • Ja też mówię, że jest sens referendum w Elblągu. DOŚĆ już Nowaczyk z kolesiami napsuł w mieście! ZARZĄD KOMISARYCZNY może "rządzić" w mieście do koca kadencji. A wtedy przejżą wszystkie dokumenty sygnowane podpisem Nowaczyka, skrupulatnie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  POPIERAMY REFERENDUM!(2013-01-07)
 • Tym już dziękujemy. .. ..
 • Mieszkańcy Ostródy (woj. warmińsko-mazurskie) odwołali w referendum burmistrza Olgierda Dąbrowskiego – poinformowała miejska komisja wyborcza. Za odwołaniem włodarza opowiedziało się nieco ponad 5 tys. mieszkańców, a przeciwko niespełna 3 tysiące. W referendum oddano 8 173 ważne głosy. Szczegóły tutaj: tvp.info
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Elblążanie! DAMY RADĘ !!!(2013-01-07)
 • I nic nie znajdą w tych!!! Przyjrzyjcie się lepiej grupie referandalnej ( a szczególnie Lewandowskiemu, Falkiewiczowi, Maszce i Floryńskiemu), którzy mają albo prawomocne wyroki albo odsiedzieli swoje /podobnie jak Penkalski, czym się jeszcze publicznie chwali/ albo mają długi wobec miasta i innych instytucji. Jedyne co chcą ci ludzie to uciec od odpowiedzialności, bo jak im się wydaje, że odwołają prezydenta to im wszystko umorzą, tyle w temacie. Dlaczego żaden z dziennikarzy nie zrobi wywiadu np. z niejakim M. Lewandowskim i się go zapyta ile lat i dni spędził w odosobnieniu i za co. Brak w naszym mieście dziennikarzy śledczych, a to jest prawdziwa afera za która stoi Penkalski. Pokarzcie ludziom kto robi to całe zamieszanie i wstyd na całą Polske!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  elblongak(2013-01-07)
 • Odwołacie go i co wtedy? I macie wtedy coś do powiedzenia czy powiecie, że wyście chcieli tylko odwołać, a resztą niech się inni zajmą? A czy odwołany prezydent może ponownie startować w kolejnych wyborach? Jeśli tak to co wy wtedy zrobicie jeśli ponownie zostanie wybrany?
 • Wy POpapraczy mówicie:-"i odwołacie go i co wtedy?(. .. )". Powtarzacie to jak jakąś mantrę. Co wtedy?A no korytko dojne Wam PO się zamknie na zawsze i skoczy się łatwa kasa na duperele z krwawicy podatników Elblązan, w większości emerytów tego miasta. pytasz, co wtedy ?A ja Ci odpowiadam: ZARZĄD KOMISARYCZNY wkroczy do urzędu i nawet przez dwa lata będzie skrupulatnie sprawdzał dokumenty. ..
Reklama