UWAGA!

Skazany w roli ofiary

Tylko 64 osoby skorzystały z bezpłatnej pomocy prokuratorów okręgu elbląskiego podczas Tygodnia Ofiar Przestępstw. Ich problemy dotyczyły m.in. przemocy w rodzinie, gróźb karalnych, nieporozumień sąsiedzkich. Co ciekawe - zgłaszali się również skazani.

Tydzień Ofiar Przestępstw trwał od 22 lutego do 1 marca. W tym czasie prokuratorzy jednostek podległych Prokuraturze Okręgowej w Elblągu pełnili dyżury i pomagali osobom poszkodowanym.
     - W tym roku z tej formy pomocy skorzystały 64 osoby - mówi Maria Bąk, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Elblągu. - To mniej niż w latach poprzednich - w roku 2006 było ich 113, zaś w 2005 - 161. W Elblągu do Prokuratury Okręgowej zgłosiło się tylko pięć osób pokrzywdzonych, zaś do Prokuratury Rejonowej - osiem.
     Sprawy, o które pytały ofiary przestępstw, dotyczyły m.in. przemocy w rodzinie, gróźb karalnych, nieporozumień sąsiedzkich. Były też pytania „nie na temat”.
     - Zgłaszający mieli sprawy z zakresu prawa pracy, pytali także o to, jak starać się o świadczenia rentowe czy jak przeprowadzić postępowanie spadkowe - mówi Maria Bąk. - Zgłaszali się również skazani i pytali, w jaki sposób mają zwrócić się z prośbą o przerwanie kary.
     
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama