UWAGA!

Skazany za wypadek na Modrzewinie

 Elbląg, Do śmiertelnego wypadku na Modrzewinie doszło w listopadzie 2018 roku
Do śmiertelnego wypadku na Modrzewinie doszło w listopadzie 2018 roku (fot. Michał Skroboszewski, archiwum portEl.pl)

Na 4 lata więzienia i dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów został skazany kierowca, który w listopadzie 2018 roku spowodował śmiertelny wypadek na Modrzewinie. Ma też zapłacić nawiązkę na rzecz rodziny ofiary. Nieprawomocny wyrok wydał dzisiaj Sąd Rejonowy w Elblągu.

Do tragedii na Modrzewinie doszło 8 listopada 2018 r. Na moście na Babicy, na oblodzonej jezdni, najpierw 49-letni kierowca fiata zderzył się czołowo z kierowcą hondy. Po stłuczce mężczyzna wysiadł z auta, by ustawić trójkąt ostrzegawczy i wtedy został śmiertelnie potrącony przez nadjeżdżającego 35-letniego kierowcę bmw.

Jarosław B. został oskarżony przez prokuraturę o to, że "naruszył umyślnie zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym" i spowodował wypadek, jak się okazało - śmiertelny. Jechał szybciej niż dopuszczają przepisy (około 60 km/h zamiast 50 km/h) i zdecydowanie za szybko, jeśli chodzi o dostosowanie prędkości do panujących warunków atmosferycznych. Na moście nad Babicą wpadł w poślizg, uderzył w osobowego fiata, a następnie w stojącego na jezdni kierowcę i zaparkowaną w pobliżu hondę. Dodatkowo Jarosław B. prowadził BMW znajdując się w stanie nietrzeźwości (posiadał w organizmie 0,39 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu, o przestępstwie można mówić, gdy poziom przekracza 0,25 mg/l). Prokuratura domagała się dla oskarżonego 8 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności. 

Dzisiaj po kilku miesiącach procesu przed Sądem Rejonowym w Elblągu zapadł wyrok w tej sprawie. Jarosław B. został skazany na karę łączną 4 lat pozbawienia wolności i dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Został również zobowiązany do zapłacenia po 15 tys. złotych nawiązki na rzecz żony i pasierbicy zmarłego kierowcy, zwrotu wydatków procesowych oskarżycielom posiłkowym i pełnomocnikom oraz opłacenia kosztów sądowych. Sąd podkreślał, że wypadek został spowodowany nieumyślnie w niesprzyjających warunkach atmosferycznych, na oblodzonej jezdni, co również ma wpływ na wysokość kary.

Wyrok nie jest prawomocny.

 

 

red.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Hahaha sędziowska kasta 4 lata za zabicie człowieka. Nooo ale jazda pod wpływem to chyba była okoliczność łagodząca. I tradycyjnie Bolid Młodzieży Wiejskiej w roli głównej
 • 4 lata bezwzględnego więzienia czy zawiasy? Zakaz dożywotni prawidłowo. Ale kasa bardzo mała dla rodziny..
 • To chyba ta sprawa co po kilku godzinach dopiero go zatrzymano około g. 12 a wypadek był wcześnie rano, później pod wieczór wypuszczono czy się mylę ?
 • Hahaha 4 lata. WOLNE SĄDY, WOLNE SĄDY!! KON-STY-TU-CJA!!
 • Nie ma czegoś takiego jak dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze to jest chore... Znaki zmieniajcie elektronicznie jak co chwilę jakieś nowe prędkości wyssane z palca latem super pogoda autostrada to jedziemy 200 na godzinę nagle stuk puk i niedostosowanie prędkości chore? Tak chore skoro jest niedostosowanie to ile powinien jechać? 5 na godzinę ? A może 2? Albo lepiej powinien jechać na biegu cofającym potocznie znanym jak wsteczny ... A co do kary ... Żenująca chcesz kogoś odpalić ? Nie bronią tylko atutem wyjdziesz za dwa lata po dobrym sprawowaniu albo jeszcze lepiej dostaniesz zawiasy :) ot to nasz wspaniały kraj
 • szybkie sady 24 godzinne a wolne sady to w polin moze i sie zgadza
 • 4 lata czyli wyjdzie za rok. A człowieka nie ma. Porażka systemu. Co najmniej 8 lat i 150 000 dla rodziny
 • Koszty związane ze śmiercią spowodowaną przyczyną zewnętrzną (np. wypadek, pożar)1 obywatela szacowane sa na około 2 mln zł. W kwocie tej zawarte są m. in. straty w dochodzie narodowym jakie mógłby wygenerować w żyjąc obywatel, koszty działania instytucji państwowych (służby ratownicze, dochodzeniowo-śledcze, absencja w pracy, koszty psychologiczne poniesione przez bliskich zmarłego itp. Dlatego 15 tyś zł nawiązki to chyba jakiś żart ?
 • "zwrotu wydatków procesowych oskarżycielom posiłkowym i pełnomocnikom oraz opłacenia kosztów sądowych"to ile bierze ta kasta, ile wynosza te koszta ?
 • @hamulcowy - Tradycyjnie, to tY masz nasrane we łbie! Gardzę tobĄ kimkolwiek jesteś!
 • @hamulcowy - Zwróć uwagę jaki promil i jaką prędkość ? Poprostu pech
 • IKEA za, ,wadliwą"szafkę musiała wypłacić kilkadziesiąt milionów dolarów odszkodowania !
Reklama