UWAGA!

Skoczył na główkę do płytkiej wody

 Elbląg, Na miejsce szybko przyjechała karetka
Na miejsce szybko przyjechała karetka (fot. z fan page'a Marcina Trudnowskiego)

Niedziela, godz. 20. Około 30-letni mężczyzna skacze na główkę do rzeki Elbląg z konstrukcji wiaduktu. Rzeka w tym miejscu jest bardzo płytka...

O niedzielnej tragedii na swoim profilu facebookowym napisał Marcin Trudnowski, który brał udział w akcji ratunkowej.

- Ostatni patrol przed zamknięciem przystani. Biorę syna, płyniemy w stronę jeziora Druzno. Mijam most... Zerkam na ludzi, byli tu także pół godziny wcześniej, ale coś mi nie gra... Zawracam. Czy potrzebujecie pomocy? Pytam człowieka, który już już ma podnosić mężczyznę z wody... Tak, coś mu się stało, nie może się ruszyć, skoczył na główkę... Stój! Nie podnoś go! Czekaj! Wyskakuję z łodzi. Delikatnie, trzymając głowę, przesuwam go na możliwie najpłytszą wodę. Błyskawiczne badanie neurologiczne. Brak czucia w prawej ręce i nodze. Równocześnie 112. Znam dobrze to miejsce... ul. Dojazdowa. Dokładnie pod "S7". Paskudny dojazd – pisze Marcin Trudnowski.

Do wody, jak się okazuje z betonowej konstrukcji wiaduktu S7 przebiegającego nad rzeką, skoczył około 30-letni mężczyzna. 

- Był przytomny, gdy mu pomagaliśmy. Mówił, że myślał, że jest tu głęboko. Mam nadzieję, że temu chłopakowi nie przerwało rdzenia. Oby to wszystko skończyło się szczęśliwie – dodaje dzisiaj Marcin Trudnowski, gdy do niego zadzwoniliśmy.

To pierwszy tego lata taki przypadek w Elblągu. - Patrolujemy rzekę Elbląg codziennie. Nie karzemy, tylko upominamy, bo w takich sprawach najważniejsza jest edukacja. Przypominamy, że kąpiel w rzece Elbląg jest niedozwolona i niebezpieczna, a co dopiero skoki na główkę – mówi kom. Krzysztof Nowacki z biura prasowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

Mężczyzna trafił na oddział neurochirurgii Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu. Lekarze nie udzielają informacji o stanie jego zdrowia. 

 

RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama