UWAGA!

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (wybrany wątek)
  • @Zen - Skoro Polska Armia była tak doskonale wyposażona (jak twierdzisz), to dlaczego w dwa tygodnie od rozpoczęcia wojny, była już w kompletnym odwrocie i chaosie bez łączności, organizacji sztabu dowództwa? Pojedyncze oddziały kombinowały na własną rękę (Hel, Modlin, Warszawa, itp). Rząd, gdy doszedł do wniosku, ze wieczorne polowania i imprezy już nie wyjdą ( samolot wroga może nadlecieć), czmychnął bohatersko za granicę. Naiwni Polacy walczyli (no bo co mięli robić) maksymalnie BOHATERSKO, szacunek im za to, ale niestety bez sensu, państwa już nie było. 17 09,Ruscy to już tylko wisienka na torcie. Było już pozamiatane na amen. Nie ma czym się chwalić.
  • Nie twierdziłem, że była doskonale wyposażona, ale dość dobrze jak na tamte standardy, była 7 najnowocześniejszą i największą armią świata zaraz po ZSRR, III Rzeszy, Francji, W. Brytanii Włoszech i Japonii, także gadanie o naszym zacofaniu to bzdura, to tak jakby powiedzieć dzisiaj, że Niemcy i Francja są zacofane, bo USA ma nowocześniejszą armię. Poza tym co wg Ciebie powien zrobić rząd w obliczu ataku ZSRR? Jak w odwrocie skoro trwała bitwa nad Bzurą? Poza tym napisałem Ci że cały wschód Polski był pod kontrolą Polaków i stolica też więc po co piszesz, że po 2 tygodniach nie było Polski po co takie bzdury wygadujesz czy 14 września Warszawą Lwowem Grodnem, Wilnem rządzili Niemcy?
  • @Zen - "czy 14 września Warszawą Lwowem Grodnem, Wilnem rządzili Niemcy?" - tak rządzili, ale z powietrza.
  • Poza tym Polacy nie byli naiwni, tylko walczyli o swój kraj, ziemię i rodziny, mieli honor nie to co bolszewiccy bandyci.
  • @Zen - Nie wychwytuj miedzy słowami, napisałem w sensie, że wierzyli władzom, które jeszcze kilkanaście dni temu, zapewniały, że się obronimy :) a napisałem - "Naiwni Polacy walczyli (no bo co mięli robić) maksymalnie BOHATERSKO, szacunek im za to"
Reklama